Home Zdrowie i styl życia Pacjenci Partnerstwem Budującym Przyszłość: VII Kongres Patient Empowerment

Pacjenci Partnerstwem Budującym Przyszłość: VII Kongres Patient Empowerment

Instytut Komunikacji Zdrowotnej zaprasza wszystkich zainteresowanych na VII Kongres Patient Empowerment, który w tym roku pod hasłem „Pacjent – Partner – Przyszłość” skupi wybitnych ekspertów z dziedziny medycyny, farmakoekonomii oraz badań klinicznych, a także przedstawicieli organizacji pacjentów oraz decydentów odpowiedzialnych za kształt systemu ochrony zdrowia. Kongres odbędzie się 25 i 26 kwietnia w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Kopernik.

Zapraszamy na VII Kongres Patient Empowerment, który da Państwu okazję do poznania najnowszych trendów i rozwiązań w dziedzinie ochrony zdrowia. Wydarzenie odbędzie się w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Kopernik w dniach 25-26 kwietnia. To doskonała okazja do spotkania z ekspertami i decydentami oraz poznania problemów i możliwości związanych z ochroną zdrowia i partnerstwem pacjentów.

VII Kongres Patient Empowerment będzie miał przyjemność gościć wybitnych ekspertów i reprezentantów organizacji pacjentów, wśród nich: Ministra Macieja Miłkowskiego, dr Palomę Cuchi z Biura WHO Polska, Ministra Bartłomieja Chmielowca, Rzecznika Praw Pacjenta, profesorów Brygidę Kwiatkowską, Przemysława Mitkowskiego, Annę Bieleńską-Latos, Grażynę Rydzewską, Konrada Rejdaka, Tomasza Targowskiego, Adama Maciejczyka oraz posłankę Barbarę Dziuk.

Drugiego dnia:

• Uczestnicy dowiedzą się więcej o szansach i wyzwaniach wynikających z wdrażania technologii w służbie zdrowia, w tym różnych narzędzi wspomagających opiekę zdrowotną, a także o tym, jak nowa technologia wpływa na wybory pacjentów.

• Będzie można także wziąć udział w dyskusji na temat zmian w zakresie polityki zdrowotnej oraz innowacji w zakresie modeli opieki dotyczących chorób przewlekłych.

Kongres Patient Empowerment 2023 to dwa dni wypełnione wystąpieniami i dyskusjami dotyczącymi wyzwań zdrowotnych, jakie mają pacjenci z chorobami przewlekłymi. Pierwszego dnia uczestnicy będą się skupiać na onkologii, medycynie personalizowanej, diagnostyce przyszłości, strategiach budujących kapitał zdrowotny i ekonomiczny, a także na nierównościach w zdrowiu wynikających z postępu technologicznego. Drugiego dnia dyskutować będą o technologii w służbie zdrowia, wyborach pacjentów, polityce zdrowotnej oraz innowacjach w modelach opieki dotyczących chorób przewlekłych.

Kongres Patient Empowerment 2023 dostarczy uczestnikom informacji o wyzwaniach, jakie pacjenci zmagający się z chorobami przewlekłymi mają w wielu systemowych obszarach. Przeanalizowane zostaną także nowe technologie, które wpływają na edukację zdrowotną, a także narzędzia wspomagające opiekę zdrowotną.

Uczestnicy Kongresu Patient Empowerment 2023 będą mieli okazję zapoznać się z szansami i wyzwaniami wynikającymi z wprowadzania technologii w sferę zdrowia. Spróbują także określić, jak technologia i nowoczesne rozwiązania mogą wpłynąć na zmianę polityki zdrowotnej i poprawę opieki nad chorymi na choroby przewlekłe.

Kongres Patient Empowerment 2023 to kilka dni, w trakcie których uczestnicy będą dyskutować na temat szerokiego spektrum wyzwań, jakie mają pacjenci z chorobami przewlekłymi, a także o szansach, jakie niosą za sobą nowoczesne technologie i innowacje w opiece zdrowotnej.

• Eksperci sprawdzą, jak sztuczna inteligencja i nowoczesne technologie mogą wspierać lekarzy i pacjentów podczas wizyt w gabinecie lekarskim.

• Premierowo zaprezentowana zostanie również analiza pt. „WEBHealth Impact”, która została wykonana na zlecenie organizacji WELLCOMM pod kierownictwem prof. CMKP, Mateusza Jankowskiego. Podczas Kongresu uczestnicy będą mieli okazję dyskutować o korzyściach wynikających z wykorzystania mediów społecznościowych w zakresie zdrowia publicznego oraz jakie konta na TikToku należy utworzyć, aby skutecznie dbać o swoje zdrowie.

• W ramach cyklu „Jeden na Jeden” będzie można usłyszeć wywiady z liderami organizacji pacjentów oraz wybranymi przez nich ekspertami.

• Uczestnicy Kongresu będą mieli okazję wziąć udział w unikalnym projekcie „Pacjent Na Fali”. Nagrania do audycji radiowej będą zrealizowane w kuluarach Kongresu, dzięki współpracy z organizatorami wydarzenia.

Drugi dzień współtworzony przez Polskie Towarzystwo Neurologiczne otworzy prof. Konrad Rejdak, prezes PTN. Uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska tematom systemowo-zdrowotnym związanym z chorobami neurologicznymi jak stwardnienie rozsiane, choroby rzadkie, migrena czy udary mózgu. Będzie to okazja do dyskusji na temat tajemnic mózgu i zdrowia psychicznego. W spotkaniu wezmą udział najważniejsi eksperci neurologii, która stała się priorytetem państwa.

Podczas drugiego dnia wydarzenia uczestnicy usłyszą od ekspertów z Polskiego Towarzystwa Neurologicznego wiele ważnych informacji na temat systemowych aspektów zdrowia. Prof. Konrad Rejdak otworzy dzień, który będzie skupiać się na chorobach neurologicznych, w tym stwardnieniu rozsianym, chorobach rzadkich, migrenie i udarach mózgu. Jednocześnie eksperci porozmawiają na temat tajemnic mózgu i zdrowia psychicznego, które są ważnymi priorytetami państwa.

Instytut Komunikacji Zdrowotnej (IKZ) jest międzynarodową organizacją non-profit, która działa na rzecz poprawy jakości kontaktu między pacjentami i ich lekarzami. IKZ wspiera badania, edukację i dostarcza narzędzi, aby pomóc lekarzom i pacjentom lepiej porozumiewać się w kontekście opieki zdrowotnej. IKZ wykorzystuje naukowe metody do identyfikacji i rozwiązywania problemów komunikacyjnych, aby poprawić zdrowie i jakość życia pacjentów.

Instytut Komunikacji Zdrowotnej (IKZ) działa na rzecz wzmocnienia wymiany informacji między pacjentami a lekarzami. Organizacja prowadzi badania, organizuje szkolenia i wdraża narzędzia, które pozwalają lekarzom i pacjentom lepiej porozumiewać się w kontekście opieki zdrowotnej. IKZ koncentruje się na wykorzystaniu innowacyjnych metod do rozwiązywania problemów komunikacyjnych i poprawy zdrowia oraz jakości życia pacjentów.

Już za tydzień spotkanie „Kopernik” zaprosi nas do wspólnego działania! Niech hasłem spotkania będzie #współpraca i zrozumienie, że zdrowie to nie tajemnica, ale odpowiedzialność za siebie i innych. Cieszymy się, że możemy spotkać się z Państwem i wspólnie zbudować zdrowy ekosystem.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ