Home Biznes i finanse Szczyt Dolin Wodorowych: Poznań gospodarzem przełomowego wydarzenia wodorowego

Szczyt Dolin Wodorowych: Poznań gospodarzem przełomowego wydarzenia wodorowego

Doliny wodorowe to kompleksowe inicjatywy, które lokalnie integrują cały cykl produkcji, magazynowania, transportu i wykorzystania wodoru. Dzięki wsparciu Komisji Europejskiej w postaci 200 mln EUR z programu REPowerEU oraz środków z Partnerstwa na Rzecz Czystego Wodoru, projekty te zajmują czołowe miejsce na europejskiej agendzie. W 2023 r. w Europie działało już 65 Dolin Wodorowych.

H2POLAND (2)

Według CEO Hydrogen Europe, Jorga Chatzimarkakisa: „Doliny wodorowe są najlepszą odpowiedzią na trudne zadanie zwiększenia skali gospodarki wodorowej w UE i osiągnięcia ambitnych celów wyznaczonych przez REPowerEU”.

Szczyt Dolin H2 odbędzie się 24 kwietnia w Poznaniu w ramach H2Poland & NetZero Forum, który jest współorganizowany przez województwo Wielkopolskie i Hydrogen Europe.

Wydarzenie zbierze liderów branży, decydentów i naukowców z całego kontynentu i spoza niego, aby pogłębić wiedzę oraz promować koncepcję Dolin Wodorowych.

Wodór stanowi szansę dla Europy na wzrost gospodarczy, rozwój technologiczny, tworzenie nowych miejsc pracy, dekarbonizację i zwiększenie niezależności energetycznej. Jednocześnie wiąże się z wyzwaniami infrastrukturalnymi, magazynowaniem i zwiększeniem dostępności energii odnawialnej.

Według inicjatora organizowanego wydarzenia Jacka Bogusławskiego, członka zarządu województwa Wielkopolskiego „Inicjatywa Szczytu Dolin H2 to platforma dla obecnych i przyszłych twórców projektów wodorowych (…) Budujemy wspólny europejski rynek wodoru, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem”.

Ostatnio Wielkopolska została przyjęta do Hydrogen Europe, organizacji z siedzibą w Brukseli, która promuje rozwój gospodarki wodorowej. To potwierdza zaangażowanie regionu w promowanie innowacyjnych rozwiązań związanych z zrównoważoną energią. Jako członek HE, województwo Wielkopolskie będzie współpracować z innymi regionami Europy i partnerami branżowymi w celu rozwoju inicjatyw wodorowych na całym kontynencie.

„Chcemy wzmocnić aktywność Województwa Wielkopolskiego na szczeblu UE i wskazać na ważną rolę, jaką pełnimy w integracji środowisk, dzieleniu się wiedzą, podnoszeniu akceptacji społecznej w świetle zachodzących zmian i wyzwań związanych z transformacją energetyczną” – to słowa Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Marka Woźniaka stanowiące potwierdzenie woli zaangażowania Wielkopolski w działania na rzecz zielonej energii.

Zapraszamy do udziału w kwietniowym Szczycie Dolin Wodorowych w Poznaniu, gdzie będziemy omawiać sposoby wspierania rozwoju i implementacji regionalnych ekosystemów wodorowych w Europie oraz wzmacniania krytycznych połączeń międzyregionowych niezbędnych do budowy europejskiej gospodarki wodorowej.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ