Home Biznes i finanse Konin: Prawie 18 milionów dla miasta

Konin: Prawie 18 milionów dla miasta

Miejski żłobek, III Liceum Ogólnokształcące, budynek „Górniczej” przy ul. Bydgoskiej, MOPR, Miejska Biblioteka Publiczna – zostaną poddane gruntownym remontom, które przyniosą poprawę komfortu, oszczędności oraz estetyki. Dzięki pozyskaniu ponad 14 milionów złotych z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji (FST), miasto przystąpi do realizacji pierwszego konińskiego projektu, który otrzymał dofinansowanie z tego źródła.

Na 15 wniosków złożonych do FST przez różne samorządy pozytywnie oceniono sześć, w tym koniński. Prezydent Konina Piotr Korytkowski podkreślił, że ich samorząd jest największym w regionie i ma największe potrzeby. Bez wsparcia z zewnątrz byłoby trudno zrealizować kosztochłonne projekty z zakresu edukacji i spraw społecznych. Samorząd był przygotowany do pozyskania środków i cieszy się z pozytywnego finału.

III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Koninie otrzyma największą część funduszy w wysokości ponad 9 milionów złotych. Środki te zostaną przeznaczone na termomodernizację budynku, wymianę okien i drzwi, instalację nowego oświetlenia, systemu zarządzania energią oraz montaż paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo, dzięki pozyskanym funduszom z Polskiego Ładu, szkoła będzie mogła wybudować nowoczesne boiska sportowe o wartości około 6 milionów złotych.

Miejski żłobek przy ul. Sosnowej otrzymał fundusze w wysokości ponad 1,1 miliona złotych na długo oczekiwany remont. Prace obejmować będą ocieplenie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, oraz instalację nowego oświetlenia i paneli fotowoltaicznych.

Prace remontowe w budynku Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica przy ul. Bydgoskiej, takie jak remont dachu, wymiana oświetlenia i instalacja paneli fotowoltaicznych, pochłoną prawie 2,5 miliona zł. Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Urbanowskiej otrzyma 3,5 miliona zł na modernizację energetyczną, podobnie jak Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który otrzyma 1,5 miliona zł na prace remontowe.

Montaż energooszczędnego oświetlenia, ocieplenie ścian i remont dachów przyczynią się do znacznego obniżenia kosztów zakupu ciepła przez miasto oraz zmniejszenia śladu węglowego. Wszystkie te działania wpisują się w ramy perspektywy unijnej, jak podkreślił Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina ds. społecznych.

Zaplanowane prace będą kosztować prawie 18 milionów złotych, z czego otrzymamy dofinansowanie w wysokości 85%, czyli ponad 14,2 miliona złotych. Projekt o nazwie „Konin – kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej” ma być zakończony do 31 grudnia 2025 roku.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ