Home Biznes i finanse Kompostowanie na szeroką skalę: Nowa ekologiczna inicjatywa w Polsce

Kompostowanie na szeroką skalę: Nowa ekologiczna inicjatywa w Polsce

Tex Year Group, renomowany producent i marka oferująca szeroką gamę trwałych i przyjaznych dla środowiska klejów oraz materiałów, w ostatnim czasie zdecydowała się na otwarcie nowej fabryki w Gnieźnie, Polsce. Firma, mająca siedzibę na Tajwanie i notowana na tamtejszej giełdzie, współpracuje w tym przedsięwzięciu z Minimą Technology – największym producentem na Tajwanie kompostowalnych artykułów gospodarstwa domowego i opakowań spożywczych. Ta dziewiąta na świecie fabryka Tex Year stanowi kolejny krok w celu zapewnienia wszechstronnego i wysokiej jakości dostępu do produktów tej marki.

Uroczyste otwarcie naszej nowej fabryki odbędzie się 15 maja, z udziałem znaczących gości, reprezentantów branży, przedstawicieli polskiego rządu i uczestników z Tajwanu.

O powierzchni 18 600 stóp kwadratowych, nasza fabryka wytwarzać będzie biodegradowalne słomki z naturalnych, roślinnych polimerów. Aby zapewnić najwyższą jakość, produkty posiadają certyfikat zerowej zawartości bisfenolu-A, ftalanów i innych plastyfikatorów. Uruchomienie nowego zakładu planowane jest na pierwszą połowę 2023 roku.

Tex Year jest liderem w zakresie produkcji ekologicznych materiałów, jako pierwsza firma, która postanowiła zainwestować w Polsce. Fabryka Tex Year została zbudowana w Gnieźnie, a europejskie centrum badawczo-rozwojowe zostało utworzone, aby zapewnić swoim klientom usługi najwyższej jakości.

Tex Year wykorzystuje ekologiczne i biodegradowalne materiały do produkcji szerokiej gamy klejów termotopliwych, które posiadają renomowane niemieckie i amerykańskie certyfikaty DIN i USDA. Firma współpracuje z producentami opakowań spożywczych, sprzętu AGD, elementów samochodowych, stolarki i materacy, celem osiągnięcia zerowej emisji netto.

Zielony Ład UE wyznacza wysokie wymagania dotyczące ochrony środowiska, dzięki czemu produkty pochodzące z tworzyw sztucznych muszą ustąpić miejsca bardziej przyjaznym środowisku alternatywom. Oznacza to, że konieczne jest znalezienie zastępstwa dla plastiku, które będzie zgodne z zasadami Zielonego Ładu.

Tex Year wykorzystuje swoją misję w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) do współpracy z partnerami strategicznymi zarówno z górnego, jak i dolnego sektora rynkowego w celu stworzenia strategii ekologicznej platformy (GPS). Firma prowadzi działania badawczo-rozwojowe w celu stworzenia serii zrównoważonych produktów, które zgodnie z koncepcją produktów ekologicznych są biodegradowalne, wykorzystują gospodarkę okrężną i mają niską emisję.

Tex Year stara się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla poprzez wprowadzenie systemu monitorowania „śladu węglowego” w celu osiągnięcia „neutralności węglowej”, a także przeprowadzenie inwentaryzacji gazów cieplarnianych. W ostatnich latach firma opracowała szereg ekologicznych i zrównoważonych klejów topliwych, które uzyskały certyfikat DIN CERTCO. Ponadto, Tex Year opracował nowatorskie rozwiązania w dziedzinie czystego recyklingu, etykietowania butelek do napojów oraz wysokiej wytrzymałości kleju do materacy sprężynowych, które zostały zaadaptowane w produktach z innych branż.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ