Home Polityka i społeczeństwo Unijne dofinansowanie dla szpitala w Lesznie: 6 mln zł z programu REACT-EU

Unijne dofinansowanie dla szpitala w Lesznie: 6 mln zł z programu REACT-EU

Działania naprawcze w szpitalu

Udzielone dofinansowanie pozwoli na realizację działań naprawczych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie. Planowane działania są następujące:

 • zakup nowego sprzętu medycznego i aparatury diagnostycznej, laboratoryjnej;
 • zakup środków ochrony indywidualnej i środków dezynfekcyjnych;
 • zakup nowych materiałów eksploatacyjnych;
 • zakup materiałów biurowych i oprogramowania;
 • zakup mebli i wyposażenia szpitalnego;
 • remont i modernizacja pomieszczeń szpitalnych;
 • wzmocnienie systemu informatycznego szpitala.

W ramach działań naprawczych zostanie także podniesiona jakość leczenia pacjentów poprzez zwiększenie możliwości udzielania większej ilości specjalistycznych świadczeń oraz wprowadzenie nowych, do tej pory nieoferowanych w szpitalu. Wszystkie te działania mają doprowadzić do maksymalnego wzmocnienia systemu opieki zdrowotnej w regionie.

Dochodząc do końca, warto nadmienić, że środki uzyskane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego zostaną zainwestowane w szpital, aby zapewnić lekarzom i ich pacjentom najlepsze warunki leczenia oraz poprawić jego dostępność. Jest to niezwykle ważne w obliczu skutków pandemii, które wciąż wpływają na opiekę medyczną na całym świecie.

Fundusze z REACT-EU trafiły do placówek ochrony zdrowia w Wielkopolsce

Wielkopolska jest kolejnym regionem w Polsce, który otrzymał wsparcie finansowe od Komisji Europejskiej. 34 placówki ochrony zdrowia otrzymają ponad 102 mln zł na działania naprawcze po COVID-19. Wśród nich znajdują się m.in.:

 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Święty Wojciech”,
 • Kompleksowa Przychodnia Specjalistyczna,
 • Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Lekarz Rodzinny”,
 • Kompleksowa Przychodnia Specjalistyczna „Świat Zdrowia”.

Pieniądze te zostaną przeznaczone na modernizację i rozbudowę placówek, zakup nowych urządzeń oraz szkolenia personelu. Inwestycje te mają zapewnić wszystkim mieszkańcom Wielkopolski dostęp do jeszcze lepszej opieki zdrowotnej.

Jednocześnie, w ramach programu REACT-EU, w Wielkopolsce powstaną także nowe miejsca pracy. Władze województwa planują wykorzystanie części funduszy na stworzenie kilku nowych etatów dla specjalistów w dziedzinie ochrony zdrowia. Dzięki temu, mieszkańcy regionu będą mogli skorzystać z usług lekarzy wyższych kategorii, a placówki będą zapewniać wyższy poziom świadczeń medycznych.

Komisja Europejska przyznała Polsce łącznie ponad 80 mld euro w ramach funduszu REACT-EU, a Wielkopolska jest jednym z regionów, który skorzysta na tym najbardziej. Środki te pozwolą wzmocnić system ochrony zdrowia w całej Wielkopolsce i zapewnią mieszkańcom dostęp do jeszcze lepszych usług medycznych.

REACT-EU to jeden z największych projektów finansowych w historii Unii Europejskiej, dlatego bardzo ważne jest, aby te pieniądze zostały wykorzystane w odpowiedni sposób. Inwestycje w zdrowie to jeden z najważniejszych kroków, jakie może podjąć państwo, aby zapewnić swoim obywatelom lepsze warunki życia.

Mamy nadzieję, że środki z programu REACT-EU wykorzystane w Wielkopolsce pozwolą na poprawę jakości usług medycznych i zapewnią mieszkańcom lepsze warunki zdrowotne. Zachęcamy wszystkich do śledzenia działań władz województwa i korzystania z dostępnej opieki zdrowotnej.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ