Home Polityka i społeczeństwo Umacnianie więzi międzynarodowej dzięki DGRSZ – komunikat

Umacnianie więzi międzynarodowej dzięki DGRSZ – komunikat

Zawiszacy z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych stanęli na wyzwanie, gdy zostali zaproszeni na ćwiczenie taktyczne pn. „Solar Eclipse III” w Republice Łotwy. Żołnierze musieli sobie poradzić w nowym środowisku, nieznanym terenie zurbanizowanym.

Żołnierze z wielkim zaangażowaniem zmierzyli się z wyzwaniem, jakie czekało na nich w czasie ćwiczenia. Niezwykła szansa doświadczenia i nabycia nowych umiejętności w tak niespotykanym miejscu, stała się jeszcze większym wyzwaniem.

Kadry 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej rozpoczęły swoją współpracę z Żelaznym Wilkiem poza granicami kraju, uczestnicząc w ćwiczeniu taktycznym wojsk pk. „Anakonda 23”. Następnie żołnierze zostali przetransportowani do miasta Skundra w Republice Łotwy, gdzie brały udział w ćwiczeniu „Solar Eclipse III”.

Aby udział w ćwiczeniach w MEZAINE TRAINING AREA był jak najbardziej efektywny, pierwszym krokiem było przemieścenie sprzętu i żołnierzy brygady z Litwy do Łotwy. Następnie przez kolejne dwa dni żołnierze Zawiszacy ćwiczyli w terenie zurbanizowanym wraz ze żołnierzami łotewskimi. Trening skupiał się na nabyciu umiejętności taktycznych pojedynczych żołnierzy, sekcji i drużyn, a zwieńczeniem ćwiczeń było atakowanie określonego celu w terenie zurbanizowanym, tworząc sytuację podobną do bojowej.

Wszyscy żołnierze zostali gruntownie przeszkoleni w zakresie dowodzenia drużyną i przygotowania fortyfikacji budynków w zurbanizowanym terenie. Doświadczony personel instrukcyjny wspomagali nasi sojusznicy, Łotewscy, którzy zagwarantowali, że nauka będzie przebiegała bez zakłóceń.

Udział w ćwiczeniu na arenie międzynarodowej daje żołnierzom szansę by wspólnie budować wzajemne relacje i połączenia z innymi armiami. Te ćwiczenia są okazją do wymiany wiedzy, doświadczenia i umiejętności, a także do poznania sprzętu, wyposażenia i procedur wojskowych państw bałtyckich.

UWAGA: PAP SA dostarcza treści publikowane w serwisie bez wprowadzania do nich jakichkolwiek modyfikacji. Autorzy komunikatów ponoszą odpowiedzialność za ich zawartość zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy o prawie prasowym. (PAP)


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ