Home Nauka i Technika teamLab Borderless Jeddah | Bijące rekordy Muzeum Sztuki Cyfrowej zostało otwarte w historycznej części Dżeddy w Arabii Saudyjskiej

teamLab Borderless Jeddah | Bijące rekordy Muzeum Sztuki Cyfrowej zostało otwarte w historycznej części Dżeddy w Arabii Saudyjskiej

Saudyjskie Ministerstwo Kultury i kolektyw sztuki z Tokio – teamLab – otworzyli pierwsze muzeum teamLab Borderless na Bliskim Wschodzie w historycznej części Dżuddy, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Muzeum o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych zawiera ponad 80 cyfrowo stworzonych eksponatów, które przekraczają tradycyjne granice.

W DŻEDDZIE, Arabia Saudyjska, Muzeum teamLab Borderless Jeddah, znane jako muzeum bez mapy, zostało otwarte 10 czerwca br. w historycznej części miasta. To wspólny projekt saudyjskiego Ministerstwa Kultury i kolektywu artystycznego teamLab z siedzibą w Tokio. Muzeum o powierzchni około 10 tys. metrów kwadratowych to pierwszy bliskowschodni projekt bez granic kolektywu teamLab, który znajduje się na wybrzeżu Alarbaeen Lagoon i oferuje widok na panoramę historycznej części Dżeddy, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Więcej materiałów multimedialnych można znaleźć w pełnej treści informacji prasowej, dostępnej tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20240617168985/pl/.

teamLab Borderless Jeddah jest częścią Programu Arabii Saudyjskiej „Jakość Życia”, który ma na celu rozwijanie infrastruktury kulturalnej i artystycznej, aby umocnić wkład Królestwa w te dziedziny zgodnie z celami strategii Saudi Vision 2030.

teamLab Borderless to unikalne muzeum sztuki stworzone przez kolektyw teamLab, gdzie dzieła sztuki przenoszą się z sal muzealnych, wchodzą w interakcje i oddziałują na siebie, tworząc jeden, ciągły świat bez granic. Odwiedzający mają okazję zanurzyć się w bezgranicznej sztuce, eksplorując i odkrywając nowe doznania.

Muzeum teamLab Borderless w Tokio, które otworzyło swoje podwoje w 2018 roku, jest rekordzistą pod względem liczby odwiedzających. Znajduje się w nim ponad 80 niezależnych dzieł sztuki, tworzących kompleksową sieć relacji między sobą i odwiedzającymi. Muzeum składa się z wielu obszarów, takich jak Świat bez granic, Rzeźba świetlna, Atletyczny las, Park przyszłości, Las lamp, ANGIELSKI DOM HERBATY oraz Fabryka szkiców. Każdy obszar stanowi płynne połączenie sztuki i interakcji.

teamLab Borderless został otwarty w historycznej części Dżeddy, wpisanej na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Projekt ten ma na celu stworzenie monumentalnej skali i pięknej oprawy architektonicznej, która pozwoli na zachowanie ciągłości bez granic. Dzięki temu, różne dzieła sztuki będą wchodzić w relacje między sobą, tworząc niezwykłe doświadczenie, które pozwoli ludziom płynnie podróżować między przeszłością i teraźniejszością, a także odkrywać silne poczucie sensu.

Abdulrahman Almotawa, rzecznik saudyjskiego Ministerstwa Kultury, wyraził dumę z otwarcia muzeum teamLab Borderless w samym sercu historycznej dzielnicy Dżeddy. To pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie zrealizowane we współpracy z teamLab, które stanowi nowy rozdział w krajobrazie kulturalnym Arabii Saudyjskiej. Muzeum oferuje immersywne doświadczenie, łącząc sztukę, technologię i naturalne otoczenie. Współpraca z teamLab ma na celu krzewienie innowacyjnej ekspresji artystycznej zarówno lokalnie, jak i międzynarodowo. Muzeum teamLab Borderless Jeddah ma być miejscem spotkań, w którym odwiedzający będą mogli eksplorować niezbadane terytoria kreatywności i wchodzić w dialog, który spaja bogate dziedzictwo Królestwa ze współczesnym dyskursem artystycznym. Ministerstwo Kultury kontynuuje działania mające na celu osiągnięcie celów kulturowych ze strategii Saudi Vision 2030, wzmacniając pozycję Królestwa jako regionalnego i światowego ośrodka sztuki i kultury.

Według blooloop, Muzeum teamLab Borderless w Tokio ustanowiło nowy światowy rekord Guinnessa. Artykuł został opublikowany 22 lipca 2021 r.

teamLab Borderless Jeddah znajduje się w kulturowym kwadracie, w historycznej części Dżuddy w Arabii Saudyjskiej. Możesz znaleźć dokładną lokalizację na mapie tutaj.

Materiały dla mediów

Materiały prasowe: https://bit.ly/borderless_jeddah

Materiał wideo: https://youtu.be/xpfYR-nLzR8

Oficjalna witryna internetowa: https://teamlab.art/e/jeddah/

O teamLab

teamLab (zał. 2001) to międzynarodowy kolektyw artystyczny działający na styku sztuki, nauki, technologii i przyrody. Zespół specjalistów, w tym artystów, programistów, inżynierów, animatorów grafiki komputerowej, matematyków i architektów, dąży do poznania relacji pomiędzy własnym „ja” a światem oraz nowych sposobów postrzegania świata za pomocą sztuki.

Ministerstwo Kultury w Arabii Saudyjskiej

Sztuka i kultura Arabii Saudyjskiej mają długą historię, a Ministerstwo Kultury ma za zadanie rozwijanie gospodarki kulturalnej kraju oraz wzbogacanie życia obywateli, mieszkańców i gości. Poprzez nadzorowanie 11 komisji sektorowych, ministerstwo zapewnia wsparcie i ochronę dziedzictwa kulturowego oraz promuje nowe formy ekspresji dla wszystkich.

Program Jakość życia

Uruchomiony w 2018 roku jako część strategii Saudi Vision 2030, program Jakość życia ma na celu poprawę jakości życia jednostek i rodzin. Inicjatywa koncentruje się na tworzeniu otoczenia sprzyjającego rozwojowi nowych możliwości oraz zachęcającego do udziału w aktywnościach kulturalnych, rozrywkowych, sportowych, turystycznych i innych, które przyczyniają się do poprawy jakości życia. Program stawia sobie za cel tworzenie miejsc pracy, dywersyfikację działalności gospodarczej i poprawę pozycji miast saudyjskich w globalnych rankingach najlepszych miejsc do życia.

Niniejsze zawiadomienie jest wiążące w języku źródłowym, tłumaczenie ma jedynie charakter orientacyjny i służy do ułatwienia zrozumienia treści. Jedynie tekst oryginalny ma moc prawną.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ