Home Polityka i społeczeństwo Konin: Roczek Konińskiej Rady Kobiet

Konin: Roczek Konińskiej Rady Kobiet

Po roku intensywnej pracy Konińskiej Rady Kobiet nadszedł czas na pierwsze podsumowanie. Naszym głównym wnioskiem jest to, że razem jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko! Te słowa zostały głośno wypowiedziane przez przewodniczącą rady — Olgę Żaryn.

Rada wspiera koninianki w różnych obszarach: prawnym, zdrowotnym, psychologicznym, zarówno nastolatek, jak i kobiet w wieku późniejszym. Dołączyłyśmy do ogólnopolskiej sieci rad kobiet, aby być na bieżąco z działaniami w Sejmie dotyczącymi usankcjonowania prawnego rad kobiet. Organizujemy eventy i wydarzenia związane z zdrowiem, profilaktyką i bezpieczeństwem, które wynikają z potrzeb koninianek, uwzględniając opinie uzyskane z ankiet wypełnianych przez kobiety. Nasze działania opierają się na współpracy z innymi radami kobiet w kraju, dzieląc się swoimi doświadczeniami.

Rada Kobiet z Konina zorganizowała wiele inicjatyw mających na celu wsparcie kobiet w mieście. Przeprowadziła Tydzień Praw Kobiet, podczas którego udzielano nieodpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej. Ponadto, zorganizowała pierwszy bal charytatywny, którego dochód został przeznaczony na stypendia dla uzdolnionych uczennic konińskich szkół. W ramach różnych zajęć, kobiety miały możliwość uczestniczenia w lekcjach tańca, warsztatach samoobrony, rozmowach z ratownikami WOPR oraz warsztatach dla nastolatek. Rada także włączyła się w organizację debaty „Razem dla bezpieczeństwa kobiet” oraz ufundowała wyposażenie tzw. różowych skrzyneczek. Dzięki konińskim radnym, na Rondzie Praw Kobiet pojawiły się lilaki. To tylko część aktywności rady, która podjęła wiele innych inicjatyw.

Konińska Rada Kobiet została powołana 20 czerwca 2023 roku przez prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego. Składa się z 11 pań i ma charakter społeczny. Jej kadencja trwa cztery lata, kończąc się w 2027 roku. Rada ma na celu reprezentowanie głosu koninianek oraz wspieranie ich integracji. Prezydent wyraził nadzieję, że współpraca z innymi radami przyniesie korzyści dla mieszkańców Konina.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ