Home Nauka i Technika Szukamy młodych talentów – Wakacyjny staż w LOT

Szukamy młodych talentów – Wakacyjny staż w LOT

Jeżeli szukasz szansy na wystartowanie w karierze w jednym z najbardziej dynamicznych środowisk biznesowych, skorzystaj z możliwości jakie oferuje program stażowy LOT Summer Internship. Rekrutacja trwa do 13 kwietnia, a staż, który trwa 3 miesiące obejmuje aż 16 obszarów funkcjonowania PLL LOT. Z ubiegłorocznej edycji programu zostało z nami aż 70% stażystów, co jest świadectwem jakości tego wyjątkowego doświadczenia. Nie czekaj, dołącz do nas i skorzystaj z tej okazji!

Program stażowy PLL LOT to idealna okazja dla studentów i absolwentów wyższych uczelni do pracy przy ciekawych projektach, a także do poznawania międzynarodowych przestrzeni lotniczych. Przystępując do programu, stażyści mają możliwość uczestniczenia w szkoleniach i warsztatach specjalistycznych, a także otrzymania biletu lotniczego dla siebie i osoby towarzyszącej na zakończenie stażu.

„LOT to magia latania, ale też magia liczb i nowoczesnych technologii. Zatrudniamy kilka tysięcy pasjonatów, ekspertów, prowadzących działania na skalę międzynarodową. Mamy do czynienia z najnowocześniejszymi technologiami, dzięki którym jesteśmy w stanie rozwijać się zarówno komercyjnie, jak i operacyjnie” – podkreśla Justyna Bednarska, kierownik Działu Akwizycji Klienta Online w PLL LOT.

Justyna Bednarska, absolwentka programu stażowego LOT, która współpracuje z firmą od blisko 9 lat, zwraca uwagę na fakt, że aktualna wersja programu stażowego LOT uwzględnia indywidualne dopasowanie do potrzeb stażysty, dostarczenie wiedzy i kompetencji oraz zapewnienie możliwości realizacji jego zainteresowań w konkretnych projektach biznesowych. W ramach tegorocznej edycji Summer Internship, staże dotyczą 16 różnorodnych obszarów funkcjonowania firmy, od e-commerce, przez revenue management, sprzedaż, finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, aż po tematy związane z lotnictwem, takie jak cargo, paliwa czy operacje naziemne.

„Zawsze chciałem pracować w branży lotniczej. W czasie stażu w 2022 r. moim głównym projektem było stworzenie zautomatyzowanego systemu, który będzie wykrywał anomalie podczas ładowania danych z Revenue Management System, czyli systemu z danymi rezerwacyjnymi, do wewnętrznych baz danych” – mówi Krzysztof Świątek, student kierunku inżynierii systemowej i zeszłoroczny stażysta, który obecnie pracuje w dziale analiz i zarządzania danymi w PLL LOT.

Uczestnicy programu LOT Summer Internship potwierdzają, że podczas stażu zostali zaangażowani do realizacji zadań ważnych z punktu widzenia biznesu PLL LOT. Dzięki temu mieli okazję zdobyć cenne doświadczenie w rozwoju firmy.

Krzysztof Świątek łączy pracę w PLL LOT jako młodszy developer kampanii z edukacją w Wielkiej Brytanii. Jego obowiązki zawierają tworzenie i optymalizację wysyłek treści marketingowych w różnych kanałach oraz wyciąganie wniosków z analizy zachowań użytkowników. Prowadzi również strategie marketingowe, mające na celu zdobycie nowych klientów.

Stażyści LOT Summer Internship mają szansę wykorzystać otrzymane w programie doświadczenie i wiedzę w praktyce, angażując się w poważne projekty, mające istotne znaczenie dla rozwoju firmy PLL LOT.

Krzysztof Świątek, łącząc karierę w PLL LOT z nauką w Wielkiej Brytanii, zajmuje się tworzeniem i optymalizacją kampanii marketingowych we wszystkich dostępnych kanałach oraz analizowaniem zachowań użytkowników w wysyłkach. Ponadto sformułowane przez niego strategie mają na celu pozyskanie jak największej liczby klientów.

W ramach programu LOT Summer Internship stażyści mają szansę wykorzystać nabyte umiejętności i wiedzę w praktyce, biorąc udział w projektach, które wpływają na rozwój i działalność PLL LOT.

Daniel Śliwiński, absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na UW, który specjalizuje się w Data Science and Business Analytics oraz japonistyce, obecnie działa jako Junior Data Scientist w sekcji inżynierii danych w dziale e-commerce w PLL LOT. Jego zadaniem jest uczenie maszynowe oraz analiza dużych zbiorów danych zdobytych podczas zeszłorocznego stażu.

„LOT współpracuje bardzo blisko z Uniwersytetem Warszawskim, z którym organizował wspólnie konkurs ekonometryczny. Wziąłem w nim udział i otrzymałem wyróżnienie. To zachęciło mnie do podjęcia stażu. W czasie stażu już po miesiącu budowałem modele uczenia maszynowego. Projekt zajął dużo czasu, zacząłem go robić na stażu i cieszę się, że wciąż jest wykorzystywany” – podkreśla Daniel Śliwiński.

PLL LOT, podobnie jak inne firmy, dostrzega ogromny potencjał drzemiący w danych. Przedsiębiorstwo inwestuje w nowe technologie, aby możliwe było wykorzystanie danych w celu wzmocnienia swojej pozycji na rynku.

„LOT pracuje na bardzo nowoczesnych narzędziach, które są liderami na rynku. Dlatego chciałem się na nich uczyć i bardzo wiele mnie nauczono, ale też czuję, że mogę bardzo dużo dać od siebie. Poza tym panujące tutaj relacje są partnerskie, od początku stażu byłem traktowany jak członek zespołu” – dodaje Daniel Śliwiński.

3 lipca 2023 r. to dzień, w którym wszyscy stażyści LOT Summer Internship będą mieli okazję poznać siebie nawzajem, poznać firmę i witając się z pracownikami. Ten dzień będzie wypełniony wieloma wyjątkowymi wydarzeniami i pozwoli stażystom rozpocząć ich przygodę z LOT Summer Internship.

LOT Summer Internship zacznie się 3 lipca 2023 r. Tego dnia stażyści będą mieli okazję do wzajemnego poznania się, odkrycia firmy i przywitania się z kolegami z pracy. To wyjątkowe wydarzenie otworzy nową kartę w przygodzie stażystów z LOT Summer Internship.

W dniu 3 lipca 2023 r. rozpocznie się LOT Summer Internship. W tym dniu wszyscy stażyści będą mieli okazję nawiązać nowe relacje, oswoić się z firmą i poznać ludzi, z którymi będą współpracować. To będzie pierwszy dzień stażu, który zapowiada mnóstwo inspirujących doświadczeń w przyszłości.

Staż wakacyjny trwa do końca września. Na zakończenie każdy stażysta otrzyma bilety lotnicze dla siebie i osoby towarzyszącej oraz możliwość rozpoczęcia pracy z LOT.

Jeśli szukasz wyzwania i chcesz dołączyć do naszego programu stażowego, LOT Summer Internship’23 może okazać się idealnym rozwiązaniem. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/kariera/staze-i-praktyki oraz na naszych profilach w mediach społecznościowych: https://fly.lot.com/bhdp6, https://fb.watch/jFtNO4sDFe/ i https://www.instagram.com/flylot/.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ