Home Biznes i finanse Readmio wchodzi do Polski: 350 000 rodziców czyta bajki swoim dzieciom

Readmio wchodzi do Polski: 350 000 rodziców czyta bajki swoim dzieciom

Readmio, aplikacja dla rodziców i ich dzieci, wkracza na polski rynek. W odróżnieniu od tradycyjnych bajek, aplikacja Readmio wykorzystuje technologię rozpoznawania głosu, dzięki której bajki są jeszcze bardziej autentyczne i angażujące. Dzięki temu, rodzice mogą wspólnie z dziećmi przeżywać niezapomniane chwile, a dzieci odkrywać nowe światy. Readmio już zyskało uznanie w Słowacji, Czechach i Wielkiej Brytanii, gdzie korzysta z niego już ponad 350 000 rodziców.

Inspiracją do stworzenia Readmio – aplikacji mobilnej pełnej interaktywnych bajek – była zasada Alberta Einsteina: „Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeśli chcesz, żeby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek”. Po udanym przyjęciu przez użytkowników w Słowacji, Czechach i Wielkiej Brytanii, te wspaniałe opowieści trafiły do polskich domów, dzięki czemu dzieci mogą czytać je i słuchać na głos, a wszystko to w zaczarowanym, interaktywnym świecie.

Readmio to aplikacja, która wykorzystuje technologię rozpoznawania głosu, aby zamienić zwykłe czytanie bajek w niesamowite przeżycie dla dzieci. Aplikacja śledzi głos rodzica, a w odpowiednim momencie urozmaica historię odpowiednimi dźwiękami i odgłosami, co dodatkowo stymuluje wyobraźnię i odbiór opowieści u dziecka. Na przykład w bajce „Trzy małe świnki” Readmio odtwarza realistyczny dźwięk pukania do drzwi w odpowiednim momencie, kiedy rodzic czyta o wilku.

Readmio, aplikacja stworzona przez twórców po sukcesie debiutu na Słowackim, Czeskim i Brytyjskim rynku, zdecydowała się na przeprowadzenie ekspansji do Polski. Readmio zapewnia dostęp do wielu polskich bajek i opowieści, takich jak „Smok Wawelski”, „Szewczyk Dratewka” czy „Pan Twardowski”. Oprócz tego w aplikacji można także znaleźć znane na całym świecie bajki, baśnie, bajki na dobranoc, opowieści edukacyjne i legendy z całego świata. Do każdej bajki dołączone jest podsumowanie zawierające morały, a także tematy do dyskusji z dziećmi po przeczytaniu.

„Wybór Polski jako kolejnego kraju, w którym będziemy oferować nasze rozwiązanie, był dość naturalnym ruchem. Bardzo się z tego cieszę, bo polskie baśnie są różnorodne, a jednocześnie bardzo bliskie naszym sercom. Przecież wszyscy wychowaliśmy się na opowieściach o Macku Uszku czy Lolku i Bolku – komentuje Jozef Šimko, CEO Readmio. – Wierzymy, że Readmio zaoferuje nowy poziom doświadczeń dzieciom oraz zagwarantuje rodzicom jeszcze większą satysfakcję z wspólnych lektur ze swoimi pociechami. Interaktywne opowieści nie tylko bawią dzieci, ale także edukują je i budują silniejszą więź z rodzicami. Pomagają również poszerzać słownictwo, rozwijać wyobraźnię i zastanawiać się nad otaczającym światem poprzez opowieści” – dodaje Šimko.

Readmio pragnie nie tylko przenieść na polski rynek bajki z innych krajów, ale również zapewnić polskim rodzicom i dzieciom możliwość poznania opowieści wywodzących się z ich kultury i tradycji. To sposób na wzbogacenie horyzontów młodych czytelników.

Readmio chce przedstawić polskim rodzicom i dzieciom nie tylko bajki z całego świata w ich języku, ale również dostarczyć im literackie dzieła polskich twórców. To niewątpliwie pozwoli najmłodszym poznać różnorodne kultury i wzbogacić ich wiedzę.

Readmio to aplikacja mobilna, która dostępna jest w wersji polskiej w Google Play i App Store. Co więcej, w najbliższych miesiącach spółka zapowiada rozszerzenie swojej oferty na kolejne rynki oraz udostępnienie wersji aplikacji w języku hiszpańskim i włoskim.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ