Home Polityka i społeczeństwo #FakeHunter Challenge andndash; Jakub Kalenski o walce z fake newsami

#FakeHunter Challenge andndash; Jakub Kalenski o walce z fake newsami

Zapraszamy na eksperckie spotkanie online, na którym poruszony zostanie temat wojny w sferze informacyjnej. Specjalnym gościem spotkania będzie Jakub Kalenski, analityk Hybrid CoE. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 kwietnia 2023 roku o godzinie 13:30.

Podczas spotkania Jakub Kalenski opowie o badaniu przeprowadzonym przez Hybrid CoE na temat analizy i walidacji informacji zgromadzonych w trakcie VII edycji konkursu #FakeHunter Challenge – Fake News Alert.

Spotkanie będzie okazją do poznania szczegółów badań i analizy, jakie przeprowadzili eksperci Hybrid CoE, a także rozmowy o konsekwencjach wojny informacyjnej i możliwościach jej zakończenia.

Dołącz do nas 21 kwietnia 2023 roku i przekonaj się, jak wygląda wojna informacyjna i co możesz zrobić, aby pomóc w jej zakończeniu.

Zapraszamy na eksperckie spotkanie online z Jakubem Kalenskim, analitykiem Hybrid CoE, które odbędzie się 21 kwietnia 2023 roku o godzinie 13:30. Podczas spotkania przyjrzymy się wojnie informacyjnej, aby lepiej zrozumieć jej konsekwencje i ocenić możliwości jej zakończenia.

Zobacz, co możesz zrobić, aby wpłynąć na przebieg wojny informacyjnej i przyłącz się do dyskusji o konkretnych rozwiązaniach, które pomogą zakończyć konflikt.

Koniecznie dołącz do nas w czwartek, 21 kwietnia 2023 roku i poznaj szczegóły badań przeprowadzonych przez Hybrid CoE w ramach VII edycji konkursu #FakeHunter Challenge – Fake News Alert.

Uczestnicy pierwszej konkurencji „Polowanie na fake newsy” będą szukać fałszywych informacji na temat między innymi wojny w Ukrainie, działań militarne i polityczne Rosji. Natomiast w drugiej części #FakeHunter Detektyw Foto-Wideo, uczestnicy będą mieć za zadanie odnaleźć i udowodnić, że dane materiały (zdjęcia i wideo) są fałszywe, wykazując ich źródło pochodzenia.

W trzeciej konkurencji „Jak uczyć walki z fejkami” pragniemy zaproponować wszystkim, a szczególnie nauczycielom, wychowawcom i edukatorom, skuteczny sposób weryfikacji informacji oraz zdobywania wiedzy z zakresu krytycznego myślenia i przeciwdziałania dezinformacji, którą chcemy przekazywać do różnych grup społecznych.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ