Home Biznes i finanse Platforma Temu członkiem Anti-Phishing Working Group w ramach walki z oszustwami internetowymi

Platforma Temu członkiem Anti-Phishing Working Group w ramach walki z oszustwami internetowymi

Temu, platforma e-handlu znana z wysokiej jakości produktów w przystępnej cenie, ogłosiła swoje członkostwo w Anti-Phishing Working Group (APWG) – międzynarodowej koalicji na rzecz walki z kradzieżą tożsamości i oszustwami internetowymi.

APWG została utworzona w 2003 roku przez czołowe firmy technologiczne, instytucje finansowe, wiodące firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem oraz agencje rządowe w celu zwalczania cyberprzestępczości. W ramach współpracy podmioty wymieniają się danymi, prowadzą badania oraz realizują publiczne kampanie uświadamiające. Phishing to powszechny rodzaj cyberprzestępczości polegający na próbach nielegalnego pozyskania wrażliwych danych poprzez wprowadzające w błąd kanały komunikacji.

W 2023 r. APWG zanotowała rekordową liczbę ataków phishingowych na całym świecie – niemal 5 milionów – co świadczy o rosnącym zagrożeniu.

Jako członek grupy, będzie miała okazję dzielić się swoim doświadczeniem w dziedzinie ochrony danych klienta i udaremniania prób podszywania się pod inne osoby. Platforma liczy również na możliwość czerpania z doświadczeń innych członków, w tym poznania najnowszych dobrych praktyk w zakresie walki z phishingiem i kradzieżą tożsamości.

„Bezpieczeństwo robienia zakupów ma ogromne znaczenie dla naszych klientów, tym bardziej w kontekście globalnej ekspansji naszej platformy – powiedział rzecznik Temu. – Członkostwo w APWG pokazuje, że przywiązujemy wagę do ochrony naszych użytkowników przed oszustwami finansowymi i chcemy być na bieżąco z aktualnymi dobrymi praktykami w dziedzinie zapobiegania cyberprzestępczości”.

Dołączenie do grupy roboczej jest częścią inicjatywy platformy mającej na celu stworzenie bezpiecznego środowiska zakupowego dla klientów. Platforma, która powstała w Stanach Zjednoczonych, obecnie działa na 58 rynkach na całym świecie.

Grupa robocza jest integralną częścią działań platformy, które mają na celu zapewnienie bezpiecznego środowiska zakupowego dla klientów. Platforma ta, powstała w Stanach Zjednoczonych, obecnie obejmuje 58 rynków na całym świecie.

W lutym Temu otrzymała certyfikat MASA od DEKRA, międzynarodowego lidera niezależnej certyfikacji, potwierdzający bezpieczeństwo aplikacji mobilnej. To kolejny dowód na zaangażowanie platformy w ochronę danych i bezpieczeństwo użytkowników. W listopadzie nawiązano współpracę z firmą cyberbezpieczeństwa HackerOne z San Francisco, w celu uruchomienia programu bug bounty, który ma zachęcać etycznych hakerów do wykrywania i zgłaszania luk w bezpieczeństwie. Dodatkowo, wzmocniono bezpieczeństwo logowania użytkowników poprzez wprowadzenie weryfikacji wielostopniowej.

Temu jest globalnym rynkiem online, który łączy miliony sprzedawców, producentów i marek z całego świata. Jego celem jest umożliwienie im pełnego wykorzystania ich potencjału poprzez oferowanie wysokiej jakości produktów w przystępnych cenach. Platforma ta dąży do stworzenia inkluzywnej przestrzeni dla konsumentów i sprzedawców, w której mogą spełniać swoje marzenia.

APWG

Anti-Phishing Working Group (APWG) została założona w 2003 roku jako organizacja non-profit, której celem jest zwalczanie kradzieży tożsamości i phishingu. Grupa skupia instytucje finansowe, sprzedawców internetowych, dostawców usług internetowych, agencje rządowe i inne organizacje, a w jej działaniach uczestniczy ponad 2,2 tysiąca przedsiębiorstw na całym świecie.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ