Home Biznes i finanse PARP świętuje 20 lat Polski w Unii Europejskiej

PARP świętuje 20 lat Polski w Unii Europejskiej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości dołącza do inicjatywy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w związku ze 20-leciem Polski w strukturach UE. Nie możemy zapomnieć o polskich przedsiębiorcach, którzy dzięki Funduszom Europejskim mogą liczyć na wsparcie w realizacji swoich pomysłów biznesowych. Zapraszamy do wspólnego świętowania, bo będzie się działo.

„Dwie dekady w Unii Europejskiej to dla PARP szczególny jubileusz. Wstąpienie do Wspólnoty pozwoliło Agencji rozwinąć skrzydła, by z całą mocą wspierać polskie przedsiębiorstwa. Od samego początku PARP stawia na innowacyjną i badawczą działalność małych oraz średnich firm, promuje wyjątkowe projekty, które niejednokrotnie podbijają zagraniczne rynki. Sukcesy naszych beneficjentów utwierdzają nas w przekonaniu, że mamy wiele powodów do radości i świętowania, a 20 lat naszej obecności w UE stanowi ku temu świetną okazję. Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców do wspólnych obchodów tego wydarzenia!” – mówi Joanna Zembaczyńska-Świątek, p.o. prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Z okazji 20. rocznicy akcesji Polski do UE planowane są różnorodne wydarzenia zarówno w kraju, jak i za granicą, takie jak konferencje, spotkania, warsztaty, szkolenia, prelekcje, imprezy plenerowe i pikniki rodzinne. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości również weźmie w nich udział.

Obchody 20. rocznicy akcesji Polski do UE będą okazją do zorganizowania wielu aktywności zarówno w kraju, jak i za granicą, takich jak konferencje, spotkania, warsztaty, szkolenia, prelekcje, imprezy plenerowe czy pikniki rodzinne. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości również weźmie w nich udział.

XI edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, która trwa już od ponad dekady. Akcja jest częścią kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską, która ma na celu promowanie projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich.

Przeglądając projekty zrealizowane przy wsparciu Funduszy Europejskich, uczestnicy Dni Otwartych Funduszy Europejskich mogą zobaczyć, jakie korzyści przyniosły one różnym społecznościom i regionom w Polsce. W ramach wydarzenia organizowane są także liczne warsztaty, prezentacje i spotkania, które mają na celu edukację i promocję projektów współfinansowanych przez UE.

XI edycja tegorocznego wydarzenia ma szczególne znaczenie, ponieważ będzie głównym punktem obchodów 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W dniach 10 i 11 maja beneficjenci będą mieli okazję zaprezentować swoje projekty i dzielić się doświadczeniami z innymi. Możliwości są nieograniczone – można zorganizować wydarzenie w swojej siedzibie, oferując bezpłatny wstęp lub atrakcyjne zniżki na bilety. Zaplanuj atrakcje, które pozwolą lepiej poznać realizowany projekt. Wszystko zależy od Twoich możliwości i wyobraźni.

Dotychczasowi beneficjenci akcji DOFE wyrażają uznanie dla szerokiego zasięgu medialnego oraz możliwości promocji swoich usług i produktów finansowanych przez Fundusze Europejskie. Udział w wydarzeniu pozwala również na wzmocnienie wizerunku.

Rejestracja wydarzeń będzie dostępna poprzez stronę internetową akcji, która jest obecnie w fazie końcowych prac uruchomieniowych. Wszystkie zgłoszone wydarzenia będą promowane i dostępne przez cały jubileuszowy rok. Termin uruchomienia formularza do zgłaszania wydarzeń zostanie podany przez PARP po jego dostarczeniu przez organizatora, czyli Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

PARP zaprasza przedsiębiorców do udziału w spotkaniach w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE).

Z okazji 20-lecia Polski w UE Polska Agencja Przedsiębiorczości organizuje spotkania dla przedsiębiorców, które poświęcone będą możliwości pozyskania Funduszy Unijnych, wsparcia na podnoszenie kwalifikacji oraz środków na założenie działalności gospodarczej. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem i miejscem spotkań specjalistów.

W ramach trzech wydarzeń dotyczących funduszy europejskich dla przedsiębiorców, eksperci będą omawiać dostępne formy wsparcia na działania ekologiczne, innowacyjne oraz na podnoszenie kwalifikacji. Będzie również mowa o możliwości uzyskania dofinansowania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W czasie spotkania na temat funduszy europejskich na założenie działalności, specjaliści będą przybliżać dostępne formy wsparcia dla osób niepracujących i zagrożonych zwolnieniem, pożyczki na założenie działalności w ramach programu „Wsparcie w starcie” oraz omawiać standardowy wniosek o dotację.

Specjaliści z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w miastach będą prowadzić wszystkie spotkania we współpracy z ekspertami Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dodatkowo, przedsiębiorcy będą mieli możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnej.

Odwiedź nasze stoisko podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego

7-9 maja br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się XVI Europejski Kongres Gospodarczy (EKG). Udział w tym wydarzeniu od lat stwarza możliwości do nawiązywania i rozwijania kontaktów biznesowych oraz stanowi platformę wymiany wiedzy i doświadczeń. Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców do spotkania na stoisku Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dla zainteresowanych przygotowujemy trzy panele dyskusyjne, które pozwolą wam zdobyć ogromną dawkę wiedzy.

Podczas pierwszego dnia EKG, 7 maja, eksperci będą omawiać rolę funduszy unijnych w rozwoju oraz inwestycjach w ramach transformacji sektora energii i całej gospodarki. Zastanowimy się, jak Polska może zastąpić strumień pieniędzy z UE i czy jest to w ogóle możliwe. Omówimy również Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) oraz konieczność ewentualnych korekt planów wydatkowania. Jak presja terminów wpływa na rynek, firmy wykonawcze oraz ceny? Wśród prelegentów będą m.in. minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz oraz Joanna Zembaczyńska-Świątek – p.o. prezes PARP.

Na stoisku PARP eksperci będą omawiać dostępne programy krajowe i przedstawią możliwości dla firm, ośrodków innowacji, klastrów czy samorządów.

8 maja, PARP organizuje rozmowy z przedstawicielami firm, które z sukcesem wykorzystały dotacje w ramach funduszy programów unijnych.

Wieczorem odbędzie się gala wręczenia wyróżnień dla najlepszych startupów konkursu EEC Startup Challenge. W kolejnym dniu EKG, na stoisku PARP zaproszeni goście porozmawiają o polskiej scenie startupowej, omówią relacje z inwestorami i aktualne możliwości finansowania. W panelu dyskusyjnym wezmą udział przedstawiciele czołowych polskich startupów, którzy opowiedzą o swojej drodze do sukcesu. Marcin Seniuk, dyrektor Departamentu Rozwoju Startupów w PARP, będzie jednym z uczestników panelu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach z okazji 20 lat w UE, odwiedź stronę PARP oraz MFiPR.

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego na konferencję z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej, organizowaną przez Biuro Regionalne PARP w Olsztynie. Wydarzenie pt. „20 lat doświadczeń wspierania samorządów i przedsiębiorców ze środków Funduszy Europejskich” odbędzie się 21 maja br. o godzinie 9:30 w Olsztynie.

Biorąc pod uwagę 20 lat doświadczeń w wspieraniu samorządów i przedsiębiorców ze środków Funduszy Europejskich, Biuro Regionalne PARP w Olsztynie serdecznie zaprasza na konferencję, która odbędzie się 21 maja br. o godzinie 9:30. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i inspiracji dla wszystkich zainteresowanych tematyką rozwoju lokalnego i wykorzystania funduszy unijnych.

Podczas konferencji zostaną omówione praktyczne przykłady wykorzystania środków z Funduszy Europejskich. Beneficjenci działań PARP podzielą się swoimi doświadczeniami z wpływu funduszy UE na rozwój poszczególnych regionów Polski. Oprócz podsumowań, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z aktualną ofertą PARP, w tym dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej. Będzie również możliwość poznania ofert wsparcia w ramach innych Funduszy Europejskich, wdrażanych przez współpracujące z PARP Instytucje Otoczenia Biznesu. Podczas wydarzenia poruszone zostaną także kwestie związane z wsparciem w zakresie innowacyjności, internacjonalizacji oraz transformacji firm w kierunku Gospodarki Opartej na Wiedzy.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ