Home Zdrowie i styl życia Kibice Ruchu Chorzów podarowali życie w akcji `Niebieska Krew`

Kibice Ruchu Chorzów podarowali życie w akcji `Niebieska Krew`

W sobotę (20 kwietnia) odbyła się zbiórka krwi „Niebieska Krew” pod Stadionem Śląskim, zorganizowana przez Ruch Chorzów, Sponsora Strategicznego klubu – Betclic oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. W akcji pod hasłem „Oddaj krew i uratuj życie” zarejestrowało się 39 osób. Dawcy mogli nieodpłatnie dojechać na miejsce specjalnym, niebieskim autobusem. Wydarzenie towarzyszyło obchodom 104. urodzin Ruchu Chorzów w dniu meczu z Widzewem Łódź, podczas którego padł frekwencyjny rekord Polski w XXI wieku – spotkanie obejrzało na żywo 50 087 kibiców.

Mimo złej pogody w sobotę, 39 oddanych kibiców zgromadziło się pod Stadionem Śląskim, aby uczcić urodziny swojej ulubionej drużyny i oddać krew. Udało się pobrać niemal 10 litrów krwi, a kolejka chętnych do oddania krwi ustawiła się już od godziny 12:00. Zbiórka trwała do 15:30.

„Bardzo dziękujemy wszystkim fanom, którzy zdecydowali się świętować sobotni mecz i urodziny klubu w tak wyjątkowy, szlachetny sposób i oddali krew w naszej akcji. Jesteśmy niezwykle dumni z tego jak zaangażowana i chętna do pomocy jest społeczność kibiców należących do „niebieskiej rodziny” – powiedział prezes Ruchu Chorzów Seweryn Siemianowski.

Fani mieli możliwość skorzystania z specjalnego transportu na zbiórkę. Darmowy niebieski autobus kursował po Chorzowie i okolicznych miejscowościach od 10:30 do 16:45. W środku pojazdu znajdowała się nietypowa instalacja – worki wypełnione „niebieską krwią”, symbolizujące jak ważną częścią społecznego krajobrazu Chorzowa jest Ruch. Uruchomienie bezpłatnej linii było możliwe dzięki wsparciu Sponsora Strategicznego klubu, Betclic.

Warto zauważyć, że tym razem darczyńcy krwi otrzymali nie tylko słodkie upominki od RCKiK, lecz także prezenty od Ruchu Chorzów i Betclic, w tym między innymi kupon na bilet na jeden z dwóch ostatnich meczów „Niebieskich” na Stadionie Śląskim w trwającym sezonie – z Lechem Poznań (3 maja, 20:30) lub Cracovią (25 maja, 17:30).

Jeśli chcesz zobaczyć relację z wydarzenia, odwiedź nasz kanał na YouTube:

https://youtu.be/n1bIJxGYlgo

Dla kibiców, którzy nie mogli wziąć udziału w akcji „Niebieska Krew”, zachęcamy do regularnego udziału w zbiórkach organizowanych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Więcej informacji znajdziesz na stronie RCKiK Katowice.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ