Home Polityka i społeczeństwo Otwórz drzwi do przyszłości: Dzień Otwarty w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

Otwórz drzwi do przyszłości: Dzień Otwarty w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

Dzień Służby Zagranicznej to szczególne święto dla polskiej dyplomacji. W sobotę 18 listopada 2023 r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprasza szeroką publiczność, aby wspólnie celebrować to wyjątkowe wydarzenie.

Z tej okazji Ministerstwo Spraw Zagranicznych otwiera swoje drzwi dla wszystkich, którzy chcą poznać jego dzieje, a także poznać pracę dyplomatów w kraju i za granicą.

Dzień Służby Zagranicznej upamiętnia niezwykłą historię powstania Państwa Polskiego, która została zapoczątkowana 16 listopada 1918 roku, kiedy to Naczelny Dowódca Wojsk Polskich Józef Piłsudski wysłał depeszę informującą o tym wydarzeniu. Świętując ten dzień, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oferuje zwiedzającym specjalne możliwości podczas Dnia Otwartego, który daje okazję do poznania specyfiki pracy dyplomatycznej, przybliża historię polskiej dyplomacji oraz umożliwia zwiedzanie samego gmachu MSZ.

Weź udział w Dniu Otwartym Ministerstwa Spraw Zagranicznych i poznaj tajniki polskiej dyplomacji. Obejrzyj wystawy tematyczne, zwiedź gabinet ministra i Centrum Prasowe, przyjrzyj się procesowi pracy placówek zagranicznych, aktywności konsularnej, polonijnej, dyplomacji publicznej i konsularnej. To jedyna okazja w roku, kiedy będziesz mógł to wszystko zobaczyć!

Goście w każdym wieku mogą skorzystać z wielu ciekawych atrakcji, warsztatów i quizów. Ponadto, w Pasażu im. Zbigniewa Brzezińskiego zostanie zorganizowana wystawa, poświęcona polskiej pomocy rozwojowej oraz osobistym doświadczeniom Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka w Pariacoto, Peru.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Dniu Otwartym MSZ, który odbędzie się 18 listopada 2023 roku. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00, a ostatnie wejście będzie możliwe o godzinie 18:00. Uczestnictwo w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatne.

Osoby powyżej 13 roku życie prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego, który znajdziecie pod tym LINKIEM. Natomiast udział dzieci poniżej 13 roku życia nie wymaga rejestracji.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji i odwiedzenia MSZ.

Uczestnicy są zobowiązani do przedstawienia ważnego dokumentu tożsamości, wskazanego w formularzu rejestracyjnym. Przybycie na wydarzenie zgodnie z wskazaną w formularzu godziną jest obowiązkowe.

Miejsca na wydarzeniu są ograniczone. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Wstęp na teren MSZ lub Articom odbywa się wyłącznie przez główne wejście. Wjazd pojazdami jest zabroniony.

Niedopuszczalne jest rezygnowanie z uczestnictwa w wydarzeniu bez wcześniejszego powiadomienia organizatorów.

Aby wejść na teren budynku MSZ, należy przedstawić dokument tożsamości ze zdjęciem, który został wskazany w formularzu rejestracyjnym. Dzięki temu będzie możliwe weryfikowanie tożsamości.

W celu zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa, przy wejściu na teren budynku MSZ wszyscy uczestnicy będą poddani kontroli pirotechnicznej. Przejście tej kontroli jest niezbędne do wejścia na teren budynku MSZ.

Zachęcamy do zabrania jak najmniejszych bagaży, gdyż te większe będą musiały zostać pozostawione w szatni.

Podczas swojej wizyty należy przestrzegać wszelkich przepisów dotyczących bezpieczeństwa, w tym zalecanych przez pracowników Służby Ochrony Państwa, opiekunów grup oraz regulacji przeciwpożarowych i BHP.

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo budynku MSZ mają prawo do weryfikacji tożsamości uczestnika, przeglądania zawartości jego bagażu i odzieży, gdy istnieje podejrzenie, że może on zawierać niebezpieczne przedmioty, domagania się przestrzegania zasad wydarzenia oraz wydalenia uczestnika z terenu wydarzenia, jeśli tego zażąda.

Organizator wydarzenia zastrzega sobie prawo do odmowy wstępu lub wyproszenia osoby, która znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, która zachowuje się w sposób, który stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników lub organizatora, a także narusza ogólnie przyjęte normy zachowania w miejscach publicznych.

Uczestnik ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie szkody w mieniu lub na osobach wyrządzone przez niego lub przez osoby pozostające pod jego opieką, które mogą dotyczyć personelu organizatora lub innych uczestników.

Organizator zastrzega, że nie odpowiada za ewentualne straty materialne, które mogą wyniknąć podczas wydarzenia.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania zasad określonych przez organizatorów oraz współpracować z osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Osoby niewypełniające tych wymogów nie będą wpuszczane do budynku MSZ i zostaną zmuszone do zakończenia udziału w Dniu Otwartym.

PAP SA zapewnia, że wszystkie komunikaty dostarczone przez nadawcę są publikowane bez jakichkolwiek zmian w treści. Nadawca odpowiada za całą treść komunikatu zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ