Home Nauka i Technika Odkryj nowe źródło wody do nawadniania upraw, dzięki pompie głębinowej

Odkryj nowe źródło wody do nawadniania upraw, dzięki pompie głębinowej

Woda to podstawa zdrowych upraw i wysokich plonów. To również nieodłączny element utrzymania ogrodów czy trawników w doskonałej kondycji. Jest również ważną częścią gospodarstwa domowego, a przede wszystkim nas samych — stanowi przecież około 65% masy ciała. Zużywamy jej naprawdę wiele, więc warto przemyśleć, jak do nas trafia. Systemy pozyskiwania wody są różne, ale dziś skupimy się na wykorzystywaniu jej głębokich źródeł przy pomocy pompy głębinowej.

Jakie zalety posiada pompa głębinowa?

Jednym z efektywnych sposobów pozyskiwania wody jest stosowanie pompy głębinowej. Od innych rozwiązań odróżnia ją przede wszystkim to, że jest ona całkowicie zanurzona w cieczy, którą ma za zadanie przetaczać. Działa ona nie poprzez zasysanie wody, a jej wypychanie. To rozwiązanie dla ciebie, jeśli masz dostęp do głębokiego (poniżej 8 m) źródła wody.

Jakie mają zalety pompy głębinowe? Poniżej znajdziesz kilka z nich.  

  1. Wydajność. Dzięki całkowitemu zanurzeniu na wlocie pompy panuje nadciśnienie. Zwiększa to jej efektywność. Jest bowiem potrzebna mniejsza ilość energii, aby płyn mógł skutecznie się przemieszczać.
  2. Wytrzymałość. Pompy głębinowe wykonane są z trwałych materiałów (mosiądzu i stali nierdzewnej) i świetnie radzą sobie w niesprzyjających  warunkach.  
  3. Cisza. Choć poziom hałasu zależy od konkretnego modelu oraz głębokości zanurzenia, to jej działanie można porównać do charakterystycznego szumu wody. 
  4. Łatwa obsługa. Jeśli pompa zostanie zamontowana zgodnie z zaleceniami producenta, działa autonomicznie i nie trzeba angażować się w jej działanie.
  5. Brak kawitacji. Na czym polega ten proces? Czasem na skutek zmniejszenia ciśnienia dochodzi do powstawania i implozji pęcherzyków gazu w cieczy. Może to wpłynąć na wydajność urządzenia, a także uszkodzić jego części. Jednak pompa głębinowa, dzięki całkowitemu zanurzeniu  nie jest podatna na zmiany ciśnienia i tym samym procesy kawitacyjne.
  6. Czystość. Pompy głębinowe uzyskują lepszą jakościowo wodę, która pozbawiona jest wielu zanieczyszczeń. Dbając o regularne badania i specjalny system filtracyjny, można uzdatnić ją do spożycia.   
  7. Oszczędność. Optymalne wykorzystywanie energii przyczynia się do zmniejszenia rachunków. 

Jeśli chcesz cieszyć się powyższymi zaletami pompy głębinowej jak najdłużej, zadbaj o jej odpowiednią konserwację. Pamiętaj o okresowych kontrolach, których częstotliwość zależy od konkretnego modelu oraz czynników zewnętrznych. 

Pompy głębinowe w sklepie Profesjonalne Nawadnianie

Wybierając pompę głębinową trzeba wziąć pod uwagę materiał wykonania, maksymalną wydajność czy stopień odporności na korozję. W asortymencie sklepu Profesjonalne Nawadnianie znajdziesz różne propozycje od renomowanych producentów, takich jak Grundfos czy Omnigena, jak również wszystkie niezbędne do montażu akcesoria – sprawdź na https://profesjonalne-nawadnianie.pl/produkty/nawadnianie/pompy/pompy-glebinowe/2-376. Chcesz od razu podłączyć pompę do systemu nawadniania? Nie czekaj! Jeśli zdecydujesz się na zakup całej instalacji, to jej schemat i wykaz materiałów specjaliści przygotują dla ciebie za darmo.  

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ