Home Polityka i społeczeństwo Nowe możliwości dla nieletnich w Koninie: Ośrodek Kuratorski otwarty

Nowe możliwości dla nieletnich w Koninie: Ośrodek Kuratorski otwarty

Wiceminister Woś podkreślił, że nowy ośrodek kuratorski w Koninie to ważne wydarzenie dla młodych ludzi, którzy trafili pod opiekę kuratora sądowego. Dzięki temu, będą mieli oni dostęp do profesjonalnej opieki i wsparcia, co wpłynie pozytywnie na ich przyszłość.

Ministerstwo Sprawiedliwości i Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś serdecznie zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w uroczystości otwarcia nowego ośrodka kuratorskiego dla nieletnich w budynku Sądu Rejonowego w Koninie. W salach ośrodka znajdzie oni specjalnie przygotowane miejsce do spotkań z kuratorami sądowymi oraz terapeutami, którzy pomogą im w przezwyciężaniu uzależnień i odpowiedzialnym podejmowaniu decyzji dotyczących ich przyszłości.

Ministerstwo Sprawiedliwości wraz z Wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wosem zapraszają do wspólnego świętowania otwarcia nowego ośrodka kuratorskiego w Koninie. Ośrodek stanowi ważne wsparcie dla młodych ludzi wychowujących się pod opieką kuratora sądowego, dając im dostęp do profesjonalnej pomocy i wsparcia.

Podczas uroczystego otwarcia ośrodka wiceminister sprawiedliwości Michał Woś powiedział, że młodzież będzie miała okazję spotkać kogoś, kto pomoże im wyjść na prostą i właściwie wypełniać swoje obowiązki w społeczeństwie. Podkreślił on również, że powstawanie takich miejsc stanowi ważny krok w zapobieganiu przestępczości młodzieży. Nowa ustawa o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich ma na celu pomóc młodym ludziom dostosować się do wymagań społecznych, jeśli to możliwe, bez konieczności odosobnienia w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych.

Ośrodki kuratorskie mają na celu zapobieganie popełniania przestępstw przez nieletnich, które – jak pokazują wydarzenia ostatnich tygodni – są coraz bardziej agresywne i brutalne, włączając w to przemoc seksualną. W ośrodkach mogą oni odnaleźć pomoc w odrabianiu lekcji, uczestniczyć w zajęciach i grach, a także przygotowywać posiłki. Są to miejsca, gdzie nieletni uczą się samodzielności, współpracy i odpowiedzialności. Obecnie w Polsce funkcjonuje już ponad 150 ośrodków kuratorskich, a do końca roku planowane jest otworzenie kolejnych dziesięciu.

Serwis PAP SA publikuje komunikaty bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w ich treści, zgodnie z przesłanym przez nadawcę. Nadawca zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe ponosi pełną odpowiedzialność za treść komunikatu.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ