Home Biznes i finanse Nowa ulica Jana Pawła II w Koninie – jak będzie wyglądać po przebudowie

Nowa ulica Jana Pawła II w Koninie – jak będzie wyglądać po przebudowie

Dziś (19 maja) Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) w Koninie podpisał umowę z wybraną w przetargu firmą Strabag sp. z o.o. na przebudowę ul. Jana Pawła II. Prezydent Konina, Piotr Korytkowski, powiedział: „Czekaliśmy na to ładnych parę lat”. Przebudowa drogi wojewódzkiej, na której średnio dziennie porusza się 12.000 pojazdów, stanowić będzie ważny krok w kierunku poprawy jakości komunikacji miejskiej.

Grzegorz Pająk, dyrektor ZDM, poinformował, że na odcinku o długości blisko 1,3 kilometra przebudowywana będzie ulica. Prace przewidziane są od ronda św. Wojciecha do mostu nad kanałem Warta-Gopło. Wymieniona zostanie nawierzchnia, poprawiona nośność jezdni oraz wybudowane odwodnienie, drogi dla pieszych i rowerzystów, a także oświetlenie. Ponadto, wykonany zostanie chodnik po stronie południowej od mostu do ul. Laskówieckiej.

Inwestycja w sierpniu 2024 roku zostanie sfinansowana w 95% przez Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a jej koszt wyniesie ponad 16,5 miliona złotych. Prace mają trwać 15 miesięcy, od momentu zawarcia umowy, i wtedy będziemy mogli wszyscy korzystać z nowej ulicy.

ZDM ogłosił plany dotyczące wprowadzenia ograniczeń w ruchu, które mają zostać wprowadzone podczas robót. Plan zakłada wahadłowy ruch, ale nie wyklucza całkowitego zamknięcia ulicy. Ponadto, w ramach prac wykonane zostaną nasadzenia drzew i krzewów. Podpisanie umowy ze strony Strabag sp. z o.o. zostało dokonane przez Norberta Janowskiego, a inwestora reprezentował Grzegorz Pająk – dyrektor ZDM.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ