Home Polityka i społeczeństwo MKiŚ: Piotr Otawski Generalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska (komunikat)

MKiŚ: Piotr Otawski Generalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska (komunikat)

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłasza:

Minister Paulina Hennig-Kloska nominowała Piotra Otawskiego na stanowisko Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Piotr Otawski jest radcą prawnym i doktorem nauk prawnych, a także ukończył studia magisterskie z zakresu ochrony środowiska. Jego specjalizacją są prawo ochrony środowiska, prawo planowania przestrzennego i regulacje dotyczące procesu inwestycyjnego. Posiada szerokie doświadczenie w pracy sądowej, legislacyjnej i negocjacyjnej.

W 2008 roku był zaangażowany w przygotowanie i realizację pełnej reformy prawa dotyczącego ocen oddziaływania na środowisko oraz zarządzania zasobami przyrody ożywionej.

W latach 2009-2014 pełnił funkcję zastępcy Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, reprezentując Polskę na forum Konwencji o ocenach oddziaływania na środowisko w kontekście transgranicznym (Konwencja z Espoo). Zasiadał w organach Konwencji, najpierw jako Przewodniczący Grupy Roboczej, a następnie jako Przewodniczący Biura Konwencji oraz Przewodniczący Spotkania Stron Konwencji.

Był członkiem Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego w latach 2012-2016.

Pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska – Głównego Konserwatora Przyrody w latach 2014-2015.

Od 2022 r. jest członkiem Komisji Ekspertów ds. Klimatu i Przestrzeni przy Rzeczniku Praw Obywatelskich, która pracuje nad środowiskową reformą planowania przestrzennego.

Jest doświadczonym wykładowcą uniwersyteckim na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Warszawskim, Uczelni Łazarskiego oraz Collegium Civitas, specjalizującym się w prawie ochrony środowiska oraz polityce ochrony środowiska zarówno na poziomie krajowym, jak i europejskim.

Osoba, która napisała wiele książek na temat prawa ochrony środowiska oraz procesu inwestycyjnego.

Był założycielem i partnerem w kancelarii prawnej, która specjalizuje się w obsłudze procesów inwestycyjnych oraz prawie ochrony środowiska.

Komunikaty publikowane są w serwisie PAP w formie dostarczonej przez nadawcę, bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Źródło: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ