Home Polityka i społeczeństwo Konin: Wyprawka dla Konińskiego Malucha

Konin: Wyprawka dla Konińskiego Malucha

Wyprawka to komplet ubrań w rozmiarze „68”: body, spodenki, czapeczka, skarpetki, a także kocyk. Wszystko zapakowane w estetyczny worek. – Kolorystyka jest stonowana, pasuje i do dziewczynki, i do chłopca. Te barwy są przyjazne, a przede wszystkim wyprawka jest sygnowana zabawką w postaci konia na biegunach. To taki symbol miasta. Poza tym napis „Koniński Maluch” świadczy o tym, jest ona dla naszych nowych obywateli. Cieszę się, że w taki szczególny sposób będziemy witać najmłodszych mieszkańców – mówił prezydent Konina Piotr Korytkowski. Małgorzata Rychlińska – dyrektor MOPR wyjaśniła, że na razie MOPR przygotował 300 wyprawek. Jeśli dzieci urodzi się więcej – zostaną zamówione kolejne pakiety.  

„Wyprawka dla Konińskiego Malucha” to jednorazowe wsparcie rzeczowe dla rodzin z Konina w pierwszym etapie życia dziecka, niezależne od dochodu rodziny. Warunkiem otrzymania wyprawki jest zamieszkiwanie obojga rodziców dziecka lub opiekuna faktycznego na terenie Konina oraz rozliczanie na rzecz miasta Konina podatków.

Wyprawka będzie przyznawana na wniosek osób uprawnionych, składany w terminie do dwóch miesięcy od narodzin dziecka lub objęcia go opieką, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko trzeciego miesiąca życia. Wnioski o wyprawkę od rodziców lub opiekunów dziecka przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie.

Wyprawka to nie jest jedyne wsparcie samorządu Konina dla rodzin w związku z narodzinami dziecka. Osoby, które są zameldowane i zamieszkują w Koninie przez okres co najmniej 6 miesięcy przed złożeniem wniosku – mogą się ubiegać o jednorazową zapomogę w wysokości 500 zł. Tu obowiązuje kryterium dochodowe. W roku 2022 takie wsparcie otrzymały 72 rodziny, a jego łączna kwota wyniosła 36.000 zł.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ