Home Polityka i społeczeństwo Konin: Rewitalizacja zabytków miejskich

Konin: Rewitalizacja zabytków miejskich

Odnowiona Starówka w Koninie prezentuje się znakomicie. Miasto zdecydowało się na wydanie blisko 2 milionów złotych na modernizację dwóch budynków przy ul. Wiosny Ludów 11 i 13. Efektem jest zupełnie odmieniona struktura ulicy, która teraz budzi podziw i zazdrość.

Miasto postanowiło w marcu tego roku wyremontować kamienice w części historycznej, co zostało zrealizowane przez firmę Instal-Serwis Julian Drabent. Prace polegały m.in. na wymianie dachu, stolarki drzwiowej i okienną oraz instalacji ciepłej i zimnej wody, kanalizacyjnej. Uwzględniono również docieplenie budynków, pomalowanie ich i przyłączenie do miejskiego cieplika. Nad całą inwestycją czuwał konserwator zabytków.

Mamy jeszcze wiele budynków, które wymagają remontu i dlatego staramy się o pieniądze na cztery następne. Jako prezydent Konina chciałbym złożyć podziękowania wszystkim – kierowcom, mieszkańcom, klientom i właścicielom sklepów – za zrozumienie i cierpliwość w obliczu niedogodności związanych z remontem – powiedział Piotr Korytkowski.

Projekt „Generator miejskiej energii źródłem sukcesu Konina” stanowi część szerszego programu „Rozwój Lokalny”, który wesprze modernizację miasta i jest finansowany zarówno z Funduszy Norweskich, jak i z budżetu państwa.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ