Home Nauka i Technika Elektromobilność w Powiecie Poznańskim – debata na temat przyszłości komunikacji

Elektromobilność w Powiecie Poznańskim – debata na temat przyszłości komunikacji

Uczestnicy konferencji „Bezpieczna elektromobilność – wyzwania dla kształcenia zawodowego” zostali gościnnie przyjęci przez Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu. Wśród gości znalazł się m.in. starosta poznański Jan Grabkowski.

W trakcie konferencji omawiano wiele istotnych tematów, takich jak „Elektromobilność – milowy krok w rozwoju motoryzacji – szanse i zagrożenia”, „Rozwiązania szybkiego ładowania do zeroemisyjnych pojazdów miejskich” czy „Przyczyny pożarów pojazdów elektrycznych”. Ponadto, uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 wzięli udział w specjalnych warsztatach praktycznych. Jan Grabkowski, starosta poznański, objął konferencję honorowym patronatem i wyraził przekonanie, że spotkanie to pozwoli znaleźć odpowiedzi na wiele pytań dotyczących elektromobilności, takich jak np. ładowanie pojazdów czy ich sprawność.

Konferencja została zorganizowana, aby pomóc uczestnikom w zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności w zakresie wyzwań, które stoją przed branżą motoryzacyjną.Systemy energetyczne, lakiernicze, mechaniczne, blacharskie i inne są istotnym obszarem dla producentów pojazdów i dostawców, którzy napędzają elektromobilność. Zmieniające się trendy na rynku motoryzacyjnym wymagają od szkolnictwa zawodowego, aby dostosowywało się do nowych technologii. Wydarzenie to było okazją do dyskusji o rozwoju kierunków kształcenia technicznego w przyszłości. Organizatorzy konferencji wyraźnie podkreślili, że w szkole w Swarzędzu tworzy się prawdziwych specjalistów, dlatego jest to idealne miejsce do przeprowadzenia takich rozmów.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ