Home Polityka i społeczeństwo Konin: 40 mieszkań na Jaspisowej

Konin: 40 mieszkań na Jaspisowej

– To pierwszy z 6-7 budynków, które mają tworzyć nowej osiedle Jaspisowe w tej części miasta. Cieszy jakość wykonania i to, jak prężnie MTBS realizuje politykę mieszkaniową miasta – powiedział prezydent Korytkowski.

Budowa trwała od maja 2021 r. Wtedy MTBS rozpoczął budowę osiedla budynków mieszkalnych wielorodzinnych w starej części miasta, w kwartale pomiędzy ulicami: Szpitalną, Jaspisowa i Józefa Piłsudskiego. Docelowo powstanie tam 7 lub 8 budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz kilka lokali usługowo-handlowych zlokalizowanych w sąsiedztwie ronda.

Jako pierwszy powstał budynek „A”. Generalnym wykonawcą była firma DEMOCO-Poland z Tarnowa Podgórnego. Budynek zlokalizowany jest przy ul. Jaspisowej 1 w Koninie.

Ten nowoczesny, dwuklatkowy, czteropiętrowy, podpiwniczony budynek, zaprojektowano bez barier architektonicznych. Autorem projektu jest Pracownia AiG ARCHITEKCI z Modły Królewskiej pod Koninem. Nadzór inwestorski sprawowało przedsiębiorstwo „ANIMAR” Andrzej Kołodziejski z Konina. – W budynku powstało 40 mieszkań i 12 indywidualnych garaży wbudowanych w piwnice. W każdej klatce schodowej zamontowano cichobieżną windę przystosowaną do obsługi przez osoby niepełnosprawne. – Mieszkania zostały wykonane w standardzie deweloperskim i każdy z przyszłych właścicieli będzie mógł przeprowadzić indywidualną aranżację wnętrza, w tym możliwe jest także przebudowywanie ścianek wewnętrznych – poinformował prezes MTBS Marek Libertowski.

Oprócz mieszkań i garaży na sprzedaż oferowane są komórki lokatorskie (8 szt. na półpiętrach i 32 szt. w podpiwniczeniu). Do wspólnego użytkowania dla wszystkich mieszkańców pozostaną także dwa pomieszczenia piwniczne z dostępem zarówno od wewnątrz budynku, jak i z zewnątrz. Pomieszczenia te są przeznaczone do przechowywania wózków i rowerów.

Teren obok budynku został zagospodarowany: drogi, chodniki, parkingi, nasadzenia zieleni, plac zabaw dla dzieci, oświetlenie. To pierwszy w Koninie obiekt mieszkalny wyposażony w podziemne silosy do czasowego gromadzenia odpadów komunalnych.

 


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ