Home Polityka i społeczeństwo Jarocin: Pobiegli w kolorowych skarpetkach dla ważnej sprawy

Jarocin: Pobiegli w kolorowych skarpetkach dla ważnej sprawy

W ramach obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa mieszkańcy Jarocina pełni entuzjazmu wzięli udział w biegu, wyrażając swoją solidarność z nimi. Wydarzenie zostało zorganizowane po raz czwarty przez Stowarzyszenie Biegacze Jarocin.

Uczestnictwo w wydarzeniu wymagało jednego elementu – dwóch kolorowych skarpet. Kolorowe skarpety są symbolem solidarności i wsparcia dla osób dotkniętych Zespołem Downa.

21 marca jest obchodzony jako Światowy Dzień Zespołu Downa, ponieważ schorzenie to jest spowodowane obecnością dodatkowego chromosomu 21. Noszenie kolorowych skarpetek, często różniących się od siebie, ma na celu promowanie akceptacji, empatii i zwiększenie świadomości społecznej na temat osób z zespołem Downa. Jest to gest, który ma podkreślić, że różnice nie powinny dzielić, lecz jednoczyć społeczność.

W wydarzeniu Jarocin Challenge uczestnicy byli zachęcani do pokonania symbolicznych 21 okrążeń. Można było biec, można było chodzić – z kijkami lub bez, dowolną ilość okrążeń. Na starcie stawiło się 364 osób, w tym 4-latkowie i 70-latkowie. Na honorowego startera biegacze wybrali Jana Tomczaka, mistrza Europy Mastersów w skoku w dal.

Imprezie towarzyszyli również goście, takie jak polska lekkoatletka specjalizująca się w długich dystansach, olimpijka z Atlanty i z Aten – Małgorzata Sobańska, ambasadorka biegu. Przez 22 lata miała najlepszy wynik wśród Polek startujących w maratonie. Józef Hoffmann z Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie, członek Stowarzyszenia Biegacze Jarocin powiedział: – Cieszę się, że moja koleżanka klubowa z Olimpii Poznań zaszczyciła swą obecnością nasz bieg. Została zaproszona do Warszawy, na półmaraton, w którym startuje 13 tysięcy zawodników, ale wybrała Jarocin, by promować aktywność fizyczną i wesprzeć podopiecznych fundacji „Ogród Marzeń”.Stowarzyszenie Biegacze Jarocin regularnie organizuje to wydarzenie. Tegoroczna impreza była połączona z piknikiem rodzinnym, co pozwoliło wszystkim świetnie spędzić czas. Każda osoba, począwszy od wolontariuszy i sponsorów, a skończywszy na uczestnikach, miała duży udział w sukcesie wydarzenia – podkreślił Marcin Wiencek, prezes Stowarzyszenia Biegacze Jarocin. Wydarzenie przepełnione było kolorami, energią i dobrem. Na wszystkich czekały różne atrakcje i niespodzianki przygotowane przez ludzi dobrej woli. Dodatkowo, impreza również stanowiła inaugurację Akcji Wesołych Ogrodników, organizowanej przez fundację „Ogród Marzeń” i współfinansowanej ze środków Gminy Jarocin.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ