Home Polityka i społeczeństwo InternetowyKantor.pl edukuje seniorów o bezpieczeństwie w sieci

InternetowyKantor.pl edukuje seniorów o bezpieczeństwie w sieci

Poradnik trafił do ośrodków w Poznaniu i Pobiedziskach. Otrzymali je członkowie Stowarzyszenia Ludzi III Wieku „Świerczewski Krąg”, Domu Kultury „Pod Lipami”, Caritas Poznań, Jeżyckiego Centrum Kultury.

„Oszustwa w sieci dotyczą wszystkich, ale seniorzy mogą być narażeni szczególnie. Cyberprzestępcy wykorzystują socjotechnikę, manipulację, oszustwa, by wyciągnąć dane od ofiary, które następnie służą do wykradania pieniędzy z kont bankowych. To co może uchronić przed oszustwami to edukacja w tym zakresie i wyczulenie na wyłudzanie danych” – mówi Katarzyna Moszko-Stachowska, PR Manager InternetowyKantor.pl.

Nie chodzi tylko o klikanie w nieznane linki, ale też zwracanie szczególnej uwagi na reklamy namawiające do inwestycji, wykorzystujące niejednokrotnie nielegalnie wizerunki celebrytów czy osób piastujących ważne funkcje państwowe, podszywanie się pod instytucje czy sklepy internetowe, wyłudzanie danych w serwisach społecznościowych, wykorzystując komunikatory takie jak Whatsapp, czy podczas rozmów telefonicznych. Sposobów jest wiele i każdy może się nabrać.

Poradnik na temat bezpieczeństwa w sieci podaje konkretne przykłady takich oszustw i pokazuje, na co zwracać szczególną uwagę, aby zachować bezpieczeństwo. Oprócz wersji drukowanej, poradnik można bezpłatnie pobrać na stronie serwisu InternetowyKantor.pl: https://internetowykantor.pl/wp-content/uploads/2022/04/Ebook-cyberbezpieczenstwo.pdf.

Poznański serwis InternetowyKantor.pl od 12 lat umożliwia korzystną wymianę walut i przelewy zagraniczne. Jako serwis finansowy dużą wagę przykłada do bezpieczeństwa w sieci i edukacji na temat zabezpieczania się przed oszustwami.

Źródło informacji: Currency One

 


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ