Home Biznes i finanse Bezpieczne podróżowanie w okolicach torów w Łowiczu

Bezpieczne podróżowanie w okolicach torów w Łowiczu

Konkursy Funduszy Europejskich dla Świętokrzyskiego

Priorytetem obecnej perspektywy Funduszy Europejskich dla Świętokrzyskiego jest ochrona środowiska i wsparcie przedsiębiorczości – powiedział Serwisowi Samorządowemu PAP Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego. Pierwszych konkursów ogłaszanych przez samorząd województwa można się spodziewać już na początku II kw. br. Wsparcie Funduszy Europejskich w regionie Świętokrzyskim przełoży się na większą dostępność do środków finansowych dla przedsiębiorstw i organizacji zajmujących się ochroną środowiska oraz rozwojem turystyki i kultury.

  • Fundusze Europejskie mają za zadanie ułatwienie dostępu do środków finansowych w regionie.
  • Konkursy mają wspierać przedsiębiorczość oraz ochronę środowiska i rozwój turystyki.
  • Modernizacja infrastruktury ma za zadanie poprawienie jakości życia mieszkańców oraz dostępność transportu.

Zakończenie modernizacji infrastruktury w województwie Świętokrzyskim poprawi jakość życia mieszkańców oraz zapewni szybszy dostęp do transportu. Fundusze Europejskie zapewnią dodatkowe środki finansowe, dzięki którym infrastruktura zostanie zmodernizowana, a społeczność będzie miała łatwiejszy dostęp do środków finansowych na realizację swoich projektów. Współpraca Funduszy Europejskich z samorządami województwa Świętokrzyskiego gwarantuje, że region będzie miał dostęp do dodatkowych środków finansowych potrzebnych do jego rozwoju.

Korzyści z modernizacji

  • większy komfort podróży
  • wyższy poziom bezpieczeństwa
  • większa przepustowość linii
  • lepsze warunki przewozu towarów
  • nowoczesne przejścia podziemne z windami dla podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się

– Inwestycje na trasie Poznań – Warszawa są kluczowe dla rozwoju komunikacji kolejowej w Polsce. Modernizacja trasy pozwala dostosować ją do wymogów współczesnej komunikacji kolejowej. Efektywne wykorzystywanie środków unijnych w celu modernizacji infrastruktury kolejowej przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności naszego kraju w Europie – powiedział Arnold Bresch.

Realizacja inwestycji umożliwi nie tylko szybszą i sprawniejszą komunikację, ale również zwiększy wydajność systemu transportowego w Polsce, co w konsekwencji przyczyni się do wzrostu konkurencyjności i rozwoju naszego kraju.

Inwestycja w linie kolejowe E20

Projekt „Prace na linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa – Poznań pozostałe roboty, odcinek Sochaczew – Swarzędz” jest szacowany na 2 mld zł. Jest on realizowany za pośrednictwem Unii Europejskiej z instrumentu „Łącząc Europę” (CEF).

Planowane zakończenie prac nastąpi w połowie 2023 r. Szczegółowe informacje dotyczące efektów inwestycji można znaleźć na stronie internetowej projektu.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Instrumentu „Łącząc Europę”.

  • UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę.
  • Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

Komunikat został przygotowany zgodnie z zaleceniami Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Polskiego Ministerstwa Infrastruktury.

Inwestycja w linie kolejowe E20 jest ważnym krokiem w rozwoju infrastruktury w Polsce, umożliwiając szybszy i bardziej bezpieczny transport pasażerski oraz towarów. Przyczyni się do dalszego wzmocnienia gospodarki i stworzy nowe miejsca pracy.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ