Home Biznes i finanse V Kongres Deweloperski już 18 października

V Kongres Deweloperski już 18 października

Kongres Deweloperski to największa ogólnopolska konferencja branżowa, której celem jest otwarta, wielosektorowa debata podmiotów kształtujących rynek deweloperski w Polsce.  

Tytuł tegorocznej edycji kongresu to „Miasta Jutra”. Poruszony zostanie szereg powiązanych z futurologią tematów poświęconych urbanistyce czy mobilności. Gościem specjalnym kongresu będzie twórca idei miasta 15-minutowego – profesor Carlos Moreno.

Podczas wydarzenia organizatorzy i goście nie będą unikać także tematów odnoszących się do obecnej sytuacji gospodarczej. Słaby złoty, wysoka inflacja, malejąca zdolność kredytowa Polaków, brak gruntów, wreszcie wojna w Ukrainie to czynniki, które istotnie wpływają na plany biznesowe firm deweloperskich. Dlatego też na Kongresie nie zabraknie tematów dotyczących finansowania branży, perspektyw rozwoju jej poszczególnych segmentów czy panelu o polityce mieszkaniowej.

„Już 18 października na teren poznańskich targów zjadą przedstawiciele firm budujących mieszkania, domy, biurowce, czy magazyny z całej Polski. Spotkamy się, by m.in. wraz z samorządowcami i przedstawicielami władzy centralnej rozmawiać o przyszłości naszego rynku. Rynku, który wchodzi w okres wyzwań, ale i szans. Jako Polski Związek Firm Deweloperskich zawsze staramy się dostarczać naszym członkom rzetelną wiedzę o rynku, inspirować do zmian, poprawiać realia funkcjonowania. Według takiego klucza przygotowana została również agenda tegorocznej, piątej już edycji Kongresu Deweloperskiego. Zapraszam do Poznania” – podkreśla Grzegorz Kiełpsz, prezes zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Krajowy rynek nieruchomości stoi w obliczu bezprecedensowych wyzwań. Sektor biurowy po covidowym lockdownie obudził się w zupełnie nowej, hybrydowej rzeczywistości. Pandemia spowodowała zmianę modeli zakupowych, przenosząc aktywność klientów do sieci. Co stanowiło mocny impuls dla rozwoju rynku magazynowego, a właścicieli galerii handlowych zmusiło do przeanalizowania strategii na dalsze lata. Teraz w fazę turbulencji wchodzi sektor mieszkaniowy. Wpływa na niego wiele czynników: wysokie stopy procentowe, malejąca zdolność kredytowa Polaków, szalejąca inflacja, wojna w Ukrainie.

Co czeka mieszkaniówkę za zakrętem? Jaką lekcję z kryzysowych sytuacji wyciągnął rynek komercyjny? Z jak dużym spadkiem inwestycji będziemy mieć do czynienia? Jak długo potrwa spowolnienie?

To jedne z wielu pytań, jakie zadane zostaną zaproszonym ekspertom. A wśród nich są m.in.: Hanna Gill-Piątek z Polska 2050, Franciszek Sterczewski z Koalicji Obywatelskiej, Bartłomiej Wróblewski z Prawa i Sprawiedliwości, Jacek Tomczak z PSL, prof. Waldemar Rogowski czy dr Adam Czerniak.

Kongres Deweloperski odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej 10. Tegoroczne wydarzenie gościć będzie ok. 800 gości i wystawców.

www.kongresdeweloperski.pl

Partnerami wydarzenia są:

Partner badania foresight: Skanska Residential Development Poland

Partner platynowy: H+H

Partnerzy srebrni: Aereco, nieruchomości-online.pl

Partner merytoryczny: JLL

Partner brązowy: Upper Finance Group

Wystawcy: Aereco, nieruchomości-online.pl, 3Destate, Fundacja Rozwoju Miasta Poznania

Patronaty:

Patronaty honorowe: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Poznań, Royal Danish Embassy

Patronaty instytucjonalne: Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa, APPLIA Producent AGD, Business Centre Club, Krajowa Izba Gospodarcza, Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli, Polska Izba Rozwoju Elektromobilności, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Towarzystwo Urbanistów Polskich, Warszawski Instytut Bankowości, Polskie Okna i Drzwi, Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych, Polska Rada Biznesu, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, Polska Rada Centrów Handlowych, Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej, Urban Land Institute, Związek Banków Polskich

Patronaty medialne: Property Insider, Amron, Builder, Hotelarz, Forum Polskiej Gospodarki, Lokalny Fyrtel, Głos Poznański, Magazyn Obiekty, URB News, Architecture Snob

Polski Związek Firm Deweloperskich jest największą i najbardziej wpływową organizacją branży deweloperskiej, która od 20 lat reprezentuje interesy firm deweloperskich w Polsce i Unii Europejskiej. Podejmuje działania na rzecz tworzenia dobrego prawa, polepszania warunków inwestowania na rynku nieruchomości, rozwoju zawodowego pracowników firm członkowskich oraz poprawy wizerunku branży. Zrzesza 300 firm z całego kraju, reprezentując cały przekrój rynku – zarówno małe firmy rodzinne, jak i międzynarodowe korporacje, obejmując rynek mieszkaniowy i komercyjny. Jest członkiem Build Europe, organizacji reprezentującej interesy rynku nieruchomości wobec Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i innych instytucji unijnych. Współpracuje stale z organami administracji państwowej i samorządowej, organizacjami eksperckimi, prawnikami, finansistami, architektami, urbanistami i szeroko pojętym biznesem, przez co wywiera istotny wpływ na sytuację branży w Polsce.

KONTAKT:

Zuzanna Wiak

manager ds. PR i marketingu

e-mail: zuzannna.wiak@pzfd.pl

tel. +48 537 156 577

Źródło informacji: Polski Związek Firm Deweloperskich

 


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ