Home Nauka i Technika SAS wprowadza pakietowe modele AI do rozwiązań branżowych

SAS wprowadza pakietowe modele AI do rozwiązań branżowych

Nowe modele sztucznej inteligencji, lekkie i dostosowane do konkretnych potrzeb różnych branż, mogą być szybko wdrożone przy minimalnych kosztach operacyjnych.

SAS, lider w dziedzinie danych i sztucznej inteligencji, zaprezentował innowacyjne modele sztucznej inteligencji dostosowane do potrzeb poszczególnych branż, które można indywidualnie licencjonować. To przełomowe rozwiązanie ułatwi organizacjom efektywne i zoptymalizowane wdrażanie technologii AI. Ogłoszenie miało miejsce podczas dorocznej konferencji SAS Innovate w Las Vegas.

„SAS rozwija swoje portfolio o innowacyjne rozwiązania, aby zaspokajać rosnące potrzeby użytkowników oraz zwiększać swoje udziały w rynku – powiedziała Chandana Gopal, Research Director, Future of Intelligence, IDC. – Firma wyspecjalizowała się w tworzeniu modeli, wykorzystując do tego swoje zasoby, potencjał i własność intelektualną, które wynikają z bogatego doświadczenia we wspieraniu klientów z różnych branż”.

Obecnie rynek skupia się głównie na dużych modelach językowych (LLM) generatywnej sztucznej inteligencji. Jednak istnieje zapotrzebowanie na różnorodne modele AI, które mogą być wykorzystane w biznesie. SAS oferuje precyzyjne modele AI do wykrywania nadużyć, optymalizacji łańcucha dostaw, zarządzania podmiotami, konwersji dokumentów, integralności płatności w opiece zdrowotnej i innych obszarów, wychodząc poza duże modele językowe (LLM).

Nasze rozwiązania SAS zostały stworzone z myślą o szybkiej implementacji, co umożliwia organizacjom wdrożenie godnej zaufania sztucznej inteligencji oraz osiągnięcie wymiernych korzyści i wiarygodnych rezultatów.

Zwiększenie zasięgu rynkowego jest celem wielu organizacji, które poszukują sposobów na skuteczne konkurowanie na rynku. Jednym z głównych wyzwań jest brak specjalistów od sztucznej inteligencji, co sprawia, że obsadzenie zespołów data science staje się coraz trudniejsze. W odpowiedzi na te potrzeby, firmy potrzebują elastycznych rozwiązań, które poprawią wyniki biznesowe. Modele SAS, oparte na 50-letnim doświadczeniu firmy, są dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw, co pozwala organizacjom osiągać sukcesy w wielu branżach.

Zastosowanie sztucznej inteligencji staje się coraz bardziej popularne w biznesie, jednak brak specjalistów od AI sprawia, że obsadzenie zespołów data science jest wyzwaniem. Firmy potrzebują elastycznych rozwiązań, które pozwolą im radzić sobie z problemami i poprawią wyniki biznesowe. Dlatego modele SAS, oparte na 50-letnim doświadczeniu firmy, są dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw, co pozwala organizacjom czerpać korzyści z zaawansowanej technologii.

Firma SAS ogłosiła w maju 2023 roku miliardową inwestycję w nowe modele branżowe, dostarczane w formie gotowych do wykorzystania pakietów. Ta inwestycja opiera się na wieloletnim zobowiązaniu SAS do dostarczenia rozwiązań, które pomogą klientom sprostać nowym wyzwaniom w ich branżach, takich jak bankowość, administracja publiczna czy opieka zdrowotna.

„Nowe modele są doskonałym uzupełnieniem naszych istniejących rozwiązań i platformy SAS Viya. Zaspokajają one różnorodne potrzeby biznesowe i zapewniają, że innowacje docierają do każdego zakątka naszego ekosystemu – powiedział Udo Sglavo, wiceprezes ds. sztucznej inteligencji i analityki w SAS. – Dzięki temu, że dostosowaliśmy nasze podejście do poznania i zrozumienia konkretnych potrzeb branżowych, nasze frameworki umożliwiają firmom rozwój w ich indywidualnych środowiskach”.

Demokratyzacja AI

SAS umożliwia dostęp do technologii sztucznej inteligencji poprzez proste i gotowe do użycia modele, które są dostępne dla wszystkich, niezależnie od poziomu umiejętności. Pierwszym takim rozwiązaniem jest asystent AI do optymalizacji przestrzeni magazynowej, który może być obsługiwany przez osoby nietechniczne. Dzięki dużym modelom językowym, rozwiązanie to przekłada interakcję z użytkownikiem na optymalizację przepływów pracy i pomaga w szybszym podejmowaniu decyzji dotyczących planowania zatowarowania.

Nowe możliwości AI

SAS wprowadza prostą i łatwą w użyciu technologię sztucznej inteligencji, aby umożliwić szerokiemu gronu odbiorców korzystanie z niej, niezależnie od poziomu ich umiejętności. Przykładem takiego rozwiązania jest asystent AI do optymalizacji przestrzeni magazynowej, który może być obsługiwany przez osoby nietechniczne. Dzięki dużym modelom językowym, interakcja z użytkownikiem przekłada się na optymalizację przepływów pracy i pomaga w szybszym podejmowaniu decyzji dotyczących planowania zatowarowania.

„Modele SAS to elastyczna, zawsze aktualna i przystępna AI, która pomaga stawić czoła wyzwaniom branżowym – powiedział UdoSglavo. – Niezależnie od tego, czy przedsiębiorstwo rozpoczyna swoją przygodę ze sztuczną inteligencją, czy też chce przyspieszyć jej rozwój, SAS oferuje rozwiązania, które zaspokoją unikalne potrzeby biznesu”.

Pierwsze modele SAS będą dostępne publicznie jeszcze w bieżącym roku. Więcej informacji można znaleźć na blogu firmy SAS: https://blogs.sas.com/content/tag/applied-ai-modeling/.

Podczas konferencji SAS Innovate, dedykowanej danym i sztucznej inteligencji dla liderów biznesu, użytkowników technicznych oraz partnerów SAS, ogłoszono najnowsze wiadomości od SAS. Aby być na bieżąco, śledź @SASsoftwareNews na X/Twitterze.

Informacje o SAS

SAS to firma światowej klasy specjalizująca się w analityce i sztucznej inteligencji, które znajdują zastosowanie w różnych branżach. Dzięki THE POWER TO KNOW® pomaga organizacjom przekształcać dane w wiedzę, co umożliwia podejmowanie lepszych decyzji.

All product or service names of SAS Institute Inc., including SAS, are registered trademarks in the USA and other countries. ® denotes USA registration. Other company names and product names are also trademarks of their respective owners. © 2024 SAS Institute Inc. All rights reserved.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ