Home Nauka i Technika Przyszłość fintech i insurtech – podsumowanie trendów podczas 13. FinTech andamp; 12. InsurTech Digital Congress

Przyszłość fintech i insurtech – podsumowanie trendów podczas 13. FinTech andamp; 12. InsurTech Digital Congress

Parlamentarzyści i eksperci z Europy i świata dyskutowali o międzynarodowych skutkach konfliktu wojennego na Ukrainie oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed Unią Europejską w nowym globalnym porządku. XV jubileuszowa edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach była okazją do tego, by poruszyć te ważne tematy.

FinTech & InsurTech Digital Congress to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 17-18 maja 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel. Będzie to doskonała okazja do poznania aktualnych trendów w sektorze finansowym oraz ubezpieczeniowym, a wszystko to w kompetentnych dyskusjach z udziałem najważniejszych ekspertów z branży!

Debata „Globalny Krajobraz Fintech” będzie inauguracją dwudniowej dyskusji. Podczas spotkania eksperci omówią aktualne wyzwania stojące przed fintechem i insurtech w 2023 roku, w tym odporność na kryzys i wyzwania makroekonomiczne w kontekście zmian geopolitycznych. Ponadto poruszone zostaną tematy dotyczące przyszłości inwestycji w dobie gospodarki cyfrowej, przyczyn spowolnienia finansowania w Polsce i możliwości wprowadzania nowoczesnych technologii.

Kolejny panel skupi się na synergii pomiędzy danymi a sztuczną inteligencją oraz jej znaczeniu w biznesie. Dyskusja poświęcona cyberbezpieczeństwu i blockchain będzie miała na celu omówienie wyzwań i korzyści płynących z rozwoju tych technologii w sektorach fintech i insurtech.

Drugi dzień konferencji poświęcony będzie przepisom prawnym i aktualnym trendom w branży fintech i insurtech. Członkowie panelu wyjaśnią wpływ zmian legislacyjnych na sektor finansowo-ubezpieczeniowy (w tym wyzwania regulacyjne w innowacjach finansowych, Data Act i DORA, skutki MiCA i dyrektywy NIS 2). Poza tym, omówione zostaną współczesne trendy w finansach, w tym m.in. alternatywne źródła finansowania, BNPL, usługi transgraniczne, otwarta bankowość, platformy inwestycyjne i Embedded Finance, a także możliwości i perspektywy przestrzeni kryptograficznej.

Podczas tegorocznego sektora ubezpieczeniowego omówimy perspektywy rozwoju, które obejmują digitalizację i automatyzację procesów ubezpieczeniowych, realizację strategii ESG, modele zarządzania ryzykiem, Embedded Insurance i Open Insurance. Dyskusja będzie dotyczyła kluczowych potrzeb klientów w 2023 roku oraz kształtowania i utrzymywania wysokiego poziomu Customer Experience. Ponadto omówione zostaną kwestie dotyczące zarządzania doświadczeniami pracowników.

FinTech & InsurTech Digital Congress to miejsce, w którym liderzy finansów i ubezpieczeń mogą wymieniać się inspiracjami i wiedzą na temat nowych technologii. Tutaj można zobaczyć, jak innowacyjne pomysły i rozwiązania są wdrożone w praktyce, a także poznać perspektywę przedstawicieli sektora bankowego, ubezpieczeniowego, fintechów, insurtechów, firm pożyczkowych, kancelarii prawnych, inwestorów, firm technologicznych, IT, startupów, administracji państwowej i firm doradczych.

MMC Polska oferuje wyjątkowe doświadczenie w zakresie prowadzenia prestiżowych kongresów, konferencji, warsztatów i szkoleń skierowanych do kadry menedżerskiej oraz zarządów firm. Przekonaj się sam i odwiedź naszą stronę internetową www.mmcpolska.pl, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ