Home Polityka i społeczeństwo Prawo.pl: wejście w życie przepisów o patodeweloperce może zostać przesunięte

Prawo.pl: wejście w życie przepisów o patodeweloperce może zostać przesunięte

W najbliższym czasie zostanie podjęta decyzja w sprawie ewentualnego opóźnienia wejścia w życie przepisów mających na celu zwalczanie patodeweloperki. Ministerstwo Rozwoju i Technologii otrzymuje wiele apeli od samorządów, inwestorów i ekspertów, którzy uważają, że potrzebują więcej czasu na przygotowanie się do nowych regulacji – donosi serwis Prawo.pl.

Według informacji z Prawo.pl, nowe przepisy dotyczące warunków technicznych budynków i ich usytuowania, znane jako patodeweloperka, mają zostać wprowadzone w życie 1 kwietnia w ramach nowelizacji rozporządzenia.

Według serwisu, Ministerstwo Rozwoju i Technologii otrzymuje coraz więcej apeli o kolejne przesunięcie wejścia w życie noweli. Duże miasta, takie jak Warszawa, Poznań i Łódź, ostrzegają przed możliwym paraliżem inwestycyjnym, jeśli resort nie podejmie odpowiednich działań.

„Rozważamy przesunięcie tego terminu. Decyzja powinna zapaść w tym tygodniu. Pod uwagę brane są różne terminy. Ale nowy termin nie będzie dłuższy niż pół roku” – powiedział serwisowi Prawo.pl Jacek Tomczak, wiceminister Rozwoju i Technologii.

Według dziennikarzy z serwisu Prawo.pl, apele zaczynają przynosić efekty, co skutkuje zmianą stanowiska MRiT.

Samorządy ostrzegają MRiT, że nowe przepisy dotyczące patodeveloperów mogą spowodować zator w urzędach. Inwestorzy starają się więc złożyć wnioski przed 1 kwietnia, co skutkuje pośpiechem i koniecznością późniejszej poprawy – informuje Prawo.pl.

Wielu samorządów, inwestorów i ekspertów jednogłośnie ostrzega przed ryzykiem paraliżu inwestycyjnego, który będzie wymagał przeprojektowania tysięcy inwestycji.

Więcej informacji na temat tego zagadnienia znajdziesz na Prawo.pl:

https://www.prawo.pl/biznes/przepisy-o-patodeweloperce-nie-wejda-w-zycie-1-kwietnia-resort-rozwaza-przesuniecie-terminu,525874.html.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ