Home Polityka i społeczeństwo Powiat Poznański: Nowy Dom Dziecka w Swarzędzu

Powiat Poznański: Nowy Dom Dziecka w Swarzędzu

– Wraz ze zmianą przepisów, które wskazują, że w placówce opiekuńczo-wychowawczej można umieścić łącznie nie więcej niż 14 dzieci w tym samym czasie, podjęta została decyzja o budowie domu dziecka. Do nowej siedziby, która oferuje naprawdę komfortowe warunki, przeprowadzą się nasi wychowankowie obecnie przebywający w Ośrodku Wspomagania Rodziny w Kobylnicy – wyjaśnia Jan Grabkowski, starosta poznański.

Wybudowany obiekt to budynek parterowy o powierzchni użytkowej 680 metrów kwadratowych, składający się z 3 części:

•    środkowej – stanowiącej strefę dzienną dla wszystkich wychowanków,
•    północnej – z sześcioma pokojami z węzłami sanitarnymi dla chłopców, w tym czterema sypialniami jednoosobowymi i dwiema dwuosobowymi,
•    południowej – z sześcioma pokojami z węzłami sanitarnymi dla dziewcząt, w tym czterema sypialniami jednoosobowymi i dwiema dwuosobowymi oraz jednym pokojem dla osoby niepełnosprawnej.

W nowej siedzibie znajduje się ponadto  kuchnia, jadalnia, pokój dzienny, sala fitness i siłownia. Pokój z aneksem kuchennym i łazienką dla wychowawców  oraz 4 gabinety dla pracy indywidualnej. W środkowej części budynku zlokalizowane są również sanitariaty ogólnodostępne oraz pomieszczenia socjalne i porządkowe.

Obecnie prowadzone jest postępowanie na dostawę i montaż wyposażenia meblowego oraz zabudowy stałej mebli kuchennych wraz ze sprzętem AGD.

Poza tą placówką, która należy do jednych z najnowocześniejszych w metropolii Poznań, na terenie powiatu poznańskiego działa jeszcze pięć innych. Są to: Dom Rodzinny w Swarzędzu, Dom Dziecka oraz Dom Dziecka nr 2 w Kórniku-Bninie, a także Ośrodek Wspomagania Rodziny i Ośrodek Wspomagania Rodziny nr 2 w Kobylnicy.

Autor: Katarzyna Wozińska-Gracz


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ