Home Biznes i finanse Piotr Kościelny dołącza do grona polskich autorów Wydawnictwa Czarna Owca

Piotr Kościelny dołącza do grona polskich autorów Wydawnictwa Czarna Owca

Piotr Kościelny zawodowo jest prywatnym detektywem, swego czasu był także instruktorem samoobrony. Pasję do pisania odkrył w sobie w momencie, gdy postanowił napisać poradnik na temat bezpieczeństwa osobistego dedykowany kobietom. Finalnie poradnik nie ujrzał światła dziennego, a Piotr Kościelny postanowił spróbować swoich literackich sił w książkach fabularnych. Zadebiutował w 2017 roku powieścią „Zakon”, jednak sławę przyniósł mu wydany dwa lata później „Zwierz” – powieść o psychopatycznym mordercy z Wrocławia. Do tej pory Piotr Kościelny łącznie wydał siedem książek, przy których współpracował z wydawnictwami Initium oraz Skarpa Warszawska.

Akcja „Domu”, bo tak będzie zatytułowana najnowsza powieść Kościelnego, rozgrywa się we Wschowie – mieście liczącym blisko 14 tysięcy mieszkańców, nieopodal Leszna. Seria samobójstw intryguje komisarz Martę Lipowicz, która kilka miesięcy wcześniej wraz z ojcem przeprowadziła się do Wschowy. Intuicja podpowiada jej, że samobójstwa okolicznego nauczyciela i księdza zostały upozorowane. Odkrycie kolejnych dwóch ciał, w tym jednego bardzo zmaltretowanego, tylko potwierdza jej przypuszczenia…

Tym, co łączy większość zamordowanych, jest praca w okolicznym domu dziecka w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Co takiego wydarzyło się w tym czasie w tej placówce, że ktoś postanowił mścić się w tak okrutny sposób? Marta Lipowicz stara się odkryć prawdę, jednak w śledztwie nie pomaga fakt, że większość wschowskiej komendy policji jest wrogo nastawiona do nowej pani komisarz i wprost nakłania ją do pozostawienia tematu okolicznego domu dziecka w spokoju.

„Od jakiegoś już czasu rozwijamy w naszym wydawnictwie współpracę z polskimi autorami, zwłaszcza kryminałów i thrillerów. I Piotr Kościelny bardzo dobrze wpisuje się w ten kierunek” – Mówi Marek Korczak, dyrektor zarządzający Wydawnictwa Czarna Owca, który zaproponował Piotrowi Kościelnemu współpracę po przeczytaniu słynnego „Zwierza”.

Sam autor swoje książki opisuje jako takie, które sam chciałby przeczytać i przyznaje, że tworzenie ich sprawia mu ogromną frajdę. Prywatnie pochodzi z Wrocławia, jednak kilka lat temu porzucił mieszkanie w wielkiej aglomeracji miejskiej na rzecz spokojnego życia w mniejszym miasteczku, bliżej natury. Jest miłośnikiem zwierząt, co jego czytelnicy wiedzą doskonale, gdyż wizerunek jego boksera Zbycha jest bardziej znany niż samego pisarza.

Źródło informacji: Wydawnictwo Czarna Owca

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ