Home Polityka i społeczeństwo Nowoczesny sprzęt w wielkopolskich szpitalach dzięki środkom Unii Europejskiej

Nowoczesny sprzęt w wielkopolskich szpitalach dzięki środkom Unii Europejskiej

Nowoczesne wyposażenie dla działalności szpitali w Krotoszynie i Ostrowie Wielkopolskim to wynik dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach specjalnego działania REACT-EU. Ambulanse, tomograf komputerowy oraz cyfrowy aparat rtg to tylko niektóre z zakupów, jakie zostaną dokonane przez wymienione szpitale.

„To są bardzo ważne projekty, na które Komisja Europejska wygospodarowała w tym trudnym czasie pocovidowym nadzwyczajne środki. Zostały one przesunięte do naszego programu regionalnego, co z kolei ułatwiło nam sprawne rozdysponowanie tych pieniędzy pomiędzy placówki opieki zdrowotnej wszystkich szczebli w regionie” – mówił Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, który podpisał umowy na wsparcie lecznic środkami unijnymi w ramach WRPO 2014+.

„Pamiętajmy, że podczas pandemii doświadczyliśmy wielu kryzysowych zdarzeń. Wiele osób straciło życie, a ci, którzy chorowali, do dziś zmagają się z dolegliwościami zdrowotnymi. Na tę sytuację musimy odpowiedzieć systemowo. Inną kwestią był także brak dostępu do świadczeń medycznych podczas pandemii i powstały tzw. dług zdrowotny, który teraz musimy nadrobić. Te działania wymagają chociażby zakupu nowego, wysokospecjalistycznego sprzętu do diagnostyki, czy doposażenia transportu medycznego, który został podczas pandemii szczególnie wyeksploatowany” – dodał marszałek.

Województwo Wielkopolskie wesprzeć szpital w Krotoszynie 111 milionami złotych z puli przeznaczonych na „środki nadzwyczajne”.

Niewątpliwymi korzyściami płynącymi z tego wsparcia są m.in. zakup dwóch ambulansów, tomografu komputerowego, aparatu cyfrowego rtg oraz szeregu innych urządzeń do rehabilitacji. Dyrektor SP ZOZ w Krotoszynie Beata Maj zaznaczyła także, że w ramach wsparcia nastąpi dostosowanie pomieszczeń do użytkowania nowo zakupionego sprzętu.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ogłosił, że 111 milionów złotych z puli „środków nadzwyczajnych” trafi do szpitala w Krotoszynie.

Środki te zostaną przeznaczone m.in. na zakup sprzętu medycznego oraz dostosowanie pomieszczeń do jego użytkowania. Wśród nich znajdują się ambulanse, tomograf komputerowy, aparat cyfrowy rtg oraz inne urządzenia do rehabilitacji.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego podkreślił, że 111 milionów złotych z puli „środków nadzwyczajnych” trafi do szpitala w Krotoszynie, co wpłynie na poprawę warunków leczenia pacjentów.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zgodził się na dofinansowanie projektu SP ZOZ w Krotoszynie pn. „Wspieranie naprawy i zwiększanie odporności systemu ochrony zdrowia poprzez doposażenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie”, w wysokości 4,2 miliona złotych.

Powiat Ostrowski otrzymał ponad 4 miliony złotych z WRPO 2014+ na projekt związany z pandemią COVID-19, który polega na wyposażeniu i wykonaniu prac modernizacyjno-adaptacyjnych w wybranych oddziałach ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim.

Paweł Rajski, starosta Ostrowski, ogłosił, że dzięki dofinansowaniu lecznica będzie mogła zakupić dwa ambulanse, wyposażenie medyczne i diagnostyczne do Oddziału Laryngologicznego oraz przeprowadzić niezbędne prace modernizacyjne i adaptacyjne.

W wyniku kryzysu covidowego 34 placówek ochrony zdrowia z Wielkopolski otrzymało szczególne wsparcie finansowe od Komisji Europejskiej w ramach instrumentu REACT-EU. W sumie ponad 111 milionów złotych ma być przeznaczone na naprawę systemu opieki zdrowotnej w naszym regionie, który ucierpiał wskutek pandemii.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ