Home Biznes i finanse Najlepsi agentzy i deweloperzy w Polsce według Otodomu

Najlepsi agentzy i deweloperzy w Polsce według Otodomu

Nieruchomości są stale zmieniającym się rynkiem, wymagającym autorytetów, którzy będą kształtować jego przyszłość. 21 kwietnia, w wyniku konkursu „Lider Nieruchomości Otodom 2022”, zostały wyłonione najlepsze agencje nieruchomości i deweloperzy, którzy dbają o jakość swoich usług i klientów, tworząc nowe wymagania w branży.

Edycja piątego konkursu „Lider Nieruchomości Otodom” dobiegła końca i wyłoniła najlepsze agencje oraz po raz pierwszy w historii – deweloperów.

Otodom jest przekonany, że wyróżnienie firm, które w 2022 roku będą świadczyć usługi na najwyższym poziomie oraz dbających o potrzeby klienta na każdym etapie procesu obsługi, wpłynie na pozytywny wizerunek i profesjonalizację całej branży. Dlatego już od samego początku konkursu organizator wspiera wszelkie działania mające na celu wzmacnianie najlepszych praktyk i zachęcanie sektora do ciągłego doskonalenia.

W nowej edycji konkursu Otodom i IQS przeprowadzili niezależny sprawdzian, aby wyłonić najlepsze biura nieruchomości w każdym województwie. Uczestnictwo w konkursie trwało od stycznia 2022r. do lutego 2022r. W tym czasie badacze oceniali jakość ogłoszeń wystawionych przez biura nieruchomości. W efekcie tego procesu biura, które uzyskały najwyższy wynik zostały nominowane do udziału w piątej edycji konkursu.

„Konkurs >>Lider Nieruchomości Otodom<< ma prowadzić do czegoś więcej niż wręczenia statuetek i pogratulowania najlepszym. To przede wszystkim dążenie, by wszyscy klienci – niezależnie od tego, czy sprzedają, kupują czy wynajmują, mogli korzystać z najwyższej jakości usług. Poprzez wskazanie firm, które je świadczą, przykładów do naśladowania, dajemy nie tylko jasny sygnał, że warto współpracować z pośrednikami, bo są to godni zaufania partnerzy. Wyłaniamy również ambasadorów najlepszych praktyk” – komentuje Marcin Kawecki, General Manager for Real Estate Poland, Grupa OLX.

Po wyczerpujących zmaganach na ostatniej prostej wyłoniona została wyjątkowa grupa nominowanych spośród wszystkich uczestników z każdego województwa, a następnie zwycięzca, który zasłużył sobie na miano wzoru do naśladowania.

Po intensywnych zmaganiach na ostatniej prostej wyłoniona została wyjątkowa czołówka nominowanych spośród wszystkich uczestników w każdym województwie, a następnie zwycięzca, który stał się inspiracją dla innych.

„Dziś właściwie trudno mówić o rynku mieszkaniowym, nie uwzględniając rynku deweloperskiego. Obserwując ścieżkę klienta w naszym serwisie, zauważyliśmy, że rozpoczynając poszukiwanie mieszkania zaledwie mała, nie przekraczająca 20% grupa nabywców ma sprecyzowane oczekiwanie, z którego rynku – pierwotnego czy wtórnego – ma pochodzić mieszkanie. Wzajemne oddziaływania są silne na tak wielu polach, że z naszej perspektywy praktycznie nierozerwalne. Dlatego również deweloperów mamy dziś w tym gronie” – tłumaczy Marcin Kawecki.

Konkurs został rozszerzony o udział deweloperów, aby wyłonić najlepszych z najlepszych. Odbywało się to zgodnie z algorytmem, w oparciu o który oceniano dane jakościowe, poziom obsługi klienta i wizerunek konkursantów. Kapituła konkursowa wyłoniła liderów z 7 głównych rynków, jak i rynków wschodzących.

Konkurs umożliwił deweloperom prezentację ich produktów i usług, a także podzielenie się doświadczeniem i wiedzą z innymi uczestnikami. Ocena była wymagająca, jednak wszyscy zaprezentowali znakomite wyniki.

Ogromną wartością tego konkursu było zaangażowanie deweloperów. Stworzyli oni platformę do wymiany wiedzy, prezentacji produktów i usług oraz wymiany doświadczeń. Konkursowi towarzyszyła wyjątkowa atmosfera, a każdy z uczestników zaprezentował wyjątkowe wyniki.

„Bardzo się cieszę, że konkurs >>Lider Nieruchomości Otodom<< został poszerzony o deweloperów. Jest to zdecydowanie dobry krok, aby podnosić jakość usług świadczonych przez firmy oraz promować kompetencje przyszłości. Wybierając zwycięzców, zwracaliśmy uwagę nie tylko na kwestie formalne, ale też przyglądaliśmy się, na ile projekty realizowane przez deweloperów wpisują się w społeczne potrzeby i pozostają w zgodzie z najlepszymi praktykami urbanistycznymi” – wyjaśnia Konrad Płochocki, wiceprezes PZFD, członek kapituły konkursowej w kat. deweloperów.

Nagrodę w kategorii „Deweloperzy” otrzymali:

 • województwo dolnośląskie: BV Invest
 • województwo kujawsko-pomorskie: Ferroprojekt
 • województwo lubelskie: Gremi Invest
 • województwo lubuskie: Inwestor Nieruchomości
 • województwo łódzkie: Komandor Development
 • województwo małopolskie: Makarony Nieruchomości
 • województwo mazowieckie: NDI Real Estate
 • województwo opolskie: Nowy Dom Invest
 • województwo podkarpackie: Prima Inwestycje
 • województwo podlaskie: Real Estate Invest
 • województwo pomorskie: Silesia Invest
 • województwo śląskie: The Real Estate
 • województwo świętokrzyskie: URBAN Invest
 • województwo warmińsko-mazurskie: Viva Nieruchomości
 • województwo wielkopolskie: White House Development
 • województwo zachodniopomorskie: Yellow Broker Nieruchomości

Konkurs „Lider Nieruchomości Otodom 2022” to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży nieruchomości w Polsce. Nagrodę w kategorii „Agencje” otrzymały firmy reprezentujące następujące województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie oraz zachodniopomorskie. Laureaci w kategorii „Deweloperzy” to firmy reprezentujące wszystkie wyżej wymienione województwa.

Gratulujemy wszystkim laureatom! Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs „Lider Nieruchomości Otodom 2022” przyznaje wyróżnienia przedsiębiorcom działającym w branży nieruchomości, na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej wśród klientów. W tym uznanym przez branżę wyborze wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach: „Agencje” oraz „Deweloperzy”.

Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni za doskonałą jakość oferowanych usług oraz wyjątkową dbałość o każdego klienta. Dzięki tej nagrodzie, firmy mają okazję zyskać uznanie na rynku i zaprezentować swoje atuty.

Otodom to największy polski portal nieruchomości, który współpracuje z wieloma renomowanymi deweloperami w całej Polsce, w tym z TDJ Estate w Górnym Śląsku, Develia w Krakowie, Echo Investment w Łodzi, RBW w Poznaniu, Allcon Osiedla w Trójmieście, Ronson Development Management w Warszawie, Trei Real Estate Poland we Wrocławiu, a także z Ippon Group w rynkach wschodzących. Nasza współpraca z tymi liderami na rynku nieruchomości pozwala nam oferować Państwu najlepsze możliwe oferty.

Otodom to największy serwis nieruchomości w Polsce, zgodnie z niezależnymi audytami Gemius/PBI. Każdego miesiąca dołącza do niego ponad 4 mln użytkowników, którzy szukają lub dodają ogłoszenia dotyczące mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich czy biur. Otodom nie tylko ułatwia znalezienie miejsca dla siebie, ale również wspiera w transakcjach, wprowadza nowatorskie narzędzia, dzieli się najświeższymi danymi, a także umożliwia spełnianie marzeń o szczęśliwym domu. Otodom jest obecnie częścią Grupy OLX, która zarządza serwisami OLX, Otomoto, Fixly oraz obido.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ