Home Polityka i społeczeństwo na budowę parku „Konin: Nowy Park dla Mieszkańców Miasta – 75 Wniosków do KBO

na budowę parku „Konin: Nowy Park dla Mieszkańców Miasta – 75 Wniosków do KBO

Edycja 2024 Konińskiego Budżetu Obywatelskiego (KBO) otrzymała 75 wniosków. Jeden z nich został z powodu niezgodności z regulaminem wycofany w tym tygodniu. Spośród nadebranych wniosków, 56 przypadało na tzw. zadania małe, o wartości do 99.999 zł, pozostałe 18 to zadania duże, z zakresu od 100.000 zł do 1.000.000 zł.

Konin to miasto na prawach powiatu, dlatego budżet obywatelski jest obowiązkiem. Na realizację wszystkich projektów przeznaczono aż 3.000.000 zł. Głosowanie mieszkańców trwało od początku marca do końca miesiąca. W tym czasie wpłynęło bardzo dużo wniosków, jak podkreśla koordynatorka KBO Maria Cybulska z Centrum Organizacji Pozarządowych (COP).

Konin jako miasto na prawach powiatu ma obowiązek finansowania budżetu obywatelskiego. W tym roku pula przeznaczona na realizację projektów wynosi 3.000.000 zł. Mieszkańcy mogli składać wnioski w marcu. W ostatnim tygodniu nadeszła największa ilość aplikacji – informuje Maria Cybulska z COP.

Mieszkańcy wnoszą coraz to nowe pomysły, które mają służyć długofalowo. Wśród nich możemy wyróżnić inwestycje mające na celu poprawę infrastruktury komunikacyjnej, takie jak budowa tras rowerowych oraz bezpieczne poruszanie się po mieście. Nie zapominamy również o projektach kulturalnych oraz tych, które pozwolą nam cieszyć się wolnym czasem – jak mówi kierownik COP Bartosz Jędrzejczak.

Po ocenie merytorycznej i konsultacjach wniosków w kwietniu i maju, lista wniosków, która we wrześniu trafi pod głosowanie, zostanie opublikowana. Głosowanie będzie odbywać się w dniach 4-17 września za pośrednictwem internetu lub 17 września w lokalnych punktach wyborczych. Autorzy wniosków są odpowiedzialni za ich promocję.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ