Home Biznes i finanse MOSTOSTAL WARSZAWA SA (3/2023) Porozumienie miedzy Mostostal Warszawa S.A. a. w sprawie rozwiązania umowy na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalem usługowo – handlowym w Poznaniu

MOSTOSTAL WARSZAWA SA (3/2023) Porozumienie miedzy Mostostal Warszawa S.A. a. w sprawie rozwiązania umowy na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalem usługowo – handlowym w Poznaniu

Zarząd Mostostal Warszawa S.A. („Spółka”) informuje, że w dniu 27 stycznia 2023 r. Spółka zawarła z Vantage Development S.A („Zamawiający”) porozumienie („Porozumienie”) rozwiązujące umowę z 24 listopada 2021 r. (Raport 37/2021) zmodyfikowaną aneksem nr 1 z dnia 31 stycznia 2022 r. dla zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalem usługowo – handlowym i wewnętrznej instalacji gazowej w tym budynku przy ulicy Zofii Nałkowskiej 18 / Św. Wawrzyńca w Poznaniu oraz przebudowę zjazdu z ulicy Nałkowskiej” („Inwestycja”).

Porozumienie zawarte zostało w wyniku utraty rentowności planowanej Inwestycji dla Zamawiającego w konsekwencji wzrostu kosztów spowodowanych wojną na Ukrainie w połączeniu z wysoką inflacją.

Wartość kontraktu na podstawie umowy wynosiła 86,85 mln PLN netto zaś zaawansowanie robót na dzień zawarcia porozumienia wynosiło około 1,37%.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz


Źródło: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ