Home Polityka i społeczeństwo MKiŚ: nowa filozofia myślenia o drzewach andndash; minister Paulina Hennig-Kloska przedstawiła dyrektora Lasów Państwowych (komunikat)

MKiŚ: nowa filozofia myślenia o drzewach andndash; minister Paulina Hennig-Kloska przedstawiła dyrektora Lasów Państwowych (komunikat)

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło, że nowym Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych został Witold Koss, który zostanie odpowiedzialny za wprowadzenie nowej filozofii myślenia o lasach, drzewach, przyrodzie i środowisku – powiedziała szefowa resortu, Minister Paulina Hennig-Kloska, podczas konferencji prasowej 10 stycznia 2024 r.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało o nominacji Witolda Kossa na stanowisko Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, która ma przynieść nowe podejście do kwestii związanych z lasami, drzewami, przyrodą i środowiskiem – Minister Paulina Hennig-Kloska podkreśliła to podczas konferencji prasowej 10 stycznia 2024 r.

Chcę podzielić się z Państwem dobrą wiadomością – właśnie mianowałam Pana Witolda Kossę na stanowisko Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. To wielki dzień, na który wszyscy czekaliśmy. Dziś rozpoczyna się nowy rozdział w podejściu do lasów, drzew, przyrody i środowiska – powiedziała szefowa resortu klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.

Nadszedł czas, aby zmienić nasze podejście do polskich lasów. Nie możemy już patrzeć na nie tylko jako na źródło zysków. Chcemy przywrócić lasom ich pierwotne funkcje społeczne, środowiskowe i przyrodnicze, które towarzyszą im od wieków. Nasze lasy są naszym dziedzictwem i skarbem, dlatego musimy o nie dbać, aby mogły być przekazane kolejnym pokoleniom – zaznaczyła.

Podczas konferencji minister Paulina Hennig-Kloska podkreśliła konieczność przywrócenia transparentności w funkcjonowaniu Lasów Państwowych jako instytucji publicznej.

Minister dodatkowo wyraziła pełne przekonanie, że Pan Witold Koss jest gotowy na wyzwania i spełni oczekiwania społeczne.

Nowy Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Witold Koss, podkreślił, że lasy są narodowym skarbem, który wymaga troski nie tylko ze strony leśników, ale całego społeczeństwa, i podziękował za powierzenie mu tej funkcji.

Aby osiągnąć cele, konieczna jest współpraca i szerokie porozumienie wszystkich środowisk oparte na zasadach otwartości, transparentności i dialogu. Wszyscy ponosimy odpowiedzialność za polskie lasy – stwierdził.

Nowy Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Witold Koss, ma bogate doświadczenie w leśnictwie. Absolwent Technikum Leśnego w Tucholi, ukończył studia na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Poznaniu w 1987 r. Przez wiele lat pracował na różnych stanowiskach w Nadleśnictwach i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

Po odwołaniu ze stanowiska dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, Koss pracował jako nadleśniczy w Nadleśnictwie Skwierzyna, a następnie jako inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Dębno. Jego doświadczenie i wiedza są bezcenne dla Lasów Państwowych, a jego kariera jest dowodem na zaangażowanie w rozwój leśnictwa w Polsce.

Uwaga: Komunikaty publikowane na serwisie PAP są prezentowane w formie oryginalnej, bez jakichkolwiek zmian wprowadzonych przez PAP SA. Nadawca komunikatu jest odpowiedzialny za jego treść, zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ