Home Polityka i społeczeństwo MKiDN podtrzymuje deklarację dofinansowania budowy Muzeum Powstania Wielkopolskiego (komunikat)

MKiDN podtrzymuje deklarację dofinansowania budowy Muzeum Powstania Wielkopolskiego (komunikat)

– Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje:

W związku z cytowanymi w mediach wypowiedziami marszałka woj. wielkopolskiego oraz dyrektor Wydziału Kultury Miasta Poznania, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że podtrzymuje deklarację z 2021 r. o partycypowaniu w kosztach realizacji projektu budowy Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 r.

Warto zaznaczyć, że już w 2020 r. MKiDN wsparło prace projektowe przyszłego muzeum kwotą 400 000 zł z Programu Ministra „Infrastruktura Kultury”. Natomiast rozmowy z samorządem województwa o współprowadzeniu Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, którego oddziałem jest Muzeum Powstania Wielkopolskiego, zostaną podjęte niezwłocznie po zakończeniu procedury przekazania przez Miasto Poznań ww. muzeum Województwu Wielkopolskiemu.

MKiDN oczekuje na zakończenie tego procesu, który wpłynął na opóźnienie w realizacji tej ważnej inwestycji. Do czasu zakończenia przekształceń organizacyjnych organizatorem Muzeum – mimo medialnych deklaracji samorządu – pozostaje miasto Poznań i to ono może występować do MKiDN z wnioskiem o współprowadzenie instytucji. Miasto jednak do tej pory z takim wnioskiem nie wystąpiło.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

kom/ ksi/


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ