Home Polityka i społeczeństwo MI: Rusza realizacja S11 Oborniki andndash; Poznań (komunikat)

MI: Rusza realizacja S11 Oborniki andndash; Poznań (komunikat)

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę drogi ekspresowej S11 Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik. Odcinek ten będzie częścią trasy łączącej Poznań z Koszalinem, co umożliwi szybszy dojazd z Wielkopolski na Pomorze Środkowe. Odcinek S11 Oborniki – Poznań Północ o długości 22,2 km będzie kontynuacją zachodniej obwodnicy Poznania.

Minister infrastruktury Dariusz Klimczak podkreślił, że każda kolejna umowa przybliża nas do celu, jakim jest realizacja nowoczesnej, bezpiecznej i funkcjonalnej drogi ekspresowej S11. Powstanie fragmentu całkowicie odmieni nie tylko ruch w Obornikach, ale także pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarczy tej części Wielkopolski.

Umowę na kwotę 853,4 mln zł podpisze konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud. Prace będą prowadzone w ramach projektu i budowy, a rozpoczęcie prac w terenie przewidziane jest na lata 2025-2026 po uzyskaniu zezwolenia. Nowa trasa zostanie udostępniona kierowcom w 2028 r.

Planowana inwestycja obejmuje budowę dwóch jezdni po dwa pasy ruchu oraz dwa węzły drogowe (w Obornikach i Chludowie). Dodatkowo planowana jest konstrukcja 38 obiektów inżynierskich, w tym nowego mostu przez Wartę w okolicach Obornik.

S11 to planowana droga ekspresowa o długości 580 km, która połączy cztery województwa: Śląskie, Wielkopolskie, Pomorskie i Kujawsko-Pomorskie.

Obecnie dostępne jest ponad 150 km trasy, w tym część wspólna z S6. Prace inwestycyjne lub przygotowawcze są już w toku, aby w przyszłości kompletna droga mogła połączyć Aglomerację Śląską z Wielkopolską i Pomorzem Środkowym.

Informujemy, że komunikaty publikowane na naszym serwisie są prezentowane w formie dostarczonej przez nadawcę, bez dokonywania przez nas jakichkolwiek zmian w ich treści. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść zgodnie z prawem prasowym (PAP).


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ