Home Nauka i Technika Mary Kay Inc. wzmacnia swoje zobowiązanie do ochrony środowiska, dołączając do Koalicji ONZ na Rzecz Zarządzania Oceanami

Mary Kay Inc. wzmacnia swoje zobowiązanie do ochrony środowiska, dołączając do Koalicji ONZ na Rzecz Zarządzania Oceanami

DALLAS–(BUSINESS WIRE)– Mary Kay Inc., spółka działająca na rzecz zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw i odpowiedzialnego zarządzania, dołączyła niedawno do Koalicji ONZ na Rzecz Zarządzania Oceanami pod auspicjami inicjatywy Global Compact – projektu mającego na celu nawiązanie współpracy pomiędzy sektorem prywatnym a agencjami ONZ, środowiskiem akademickim, rządami i organizacjami pozarządowymi w kwestiach dotyczących różnorodności biologicznej i zmiany klimatu poprzez koncentrację wysiłków na zdrowej kondycji oceanów.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20221018005135/pl/.

Koalicja ONZ na Rzecz Zarządzania Oceanami, jako jeden z obecnych sygnatariuszy zasad zrównoważonej ochrony oceanów opracowanych przez ONZ, wzmacnia zobowiązanie Mary Kay do ochrony zdrowych i produktywnych oceanów. Celem Koalicji ONZ na Rzecz Zarządzania Oceanami jest wykorzystanie zaangażowania sektora prywatnego do szerzenia wiedzy na temat oceanów i rozwoju innowacji przyjaznych dla klimatu. Inicjatywa wzywa także zainteresowane strony, w tym liderów biznesu, do stosowania zasad przyjaznych dla klimatu w celu rozwiązania problemu braku sprawiedliwości środowiskowej i klimatycznej, a także przyjęcia ukierunkowanego na człowieka podejścia do rozwiązań politycznych.

Zgodnie z zasadami zrównoważonej ochrony oceanów i celami Koalicji na Rzecz Zarządzania Oceanami, firma Mary Kay wsparła w tym roku kilka projektów we współpracy z organizacją The Nature Conservancy w celu poprawy stanu zdrowia oceanów w drodze ochrony i odbudowy siedlisk o krytycznym znaczeniu, takich jak rafy koralowe, siedliska ostryg i nadbrzeżne tereny podmokłe, a także w ramach wysiłków na rzecz wzmocnienia przywództwa kobiet w obszarze ochrony środowiska:

– Odbudowa siedlisk skorupiaków, mięczaków i innych bezkręgowców wodnych Azji i Pacyfiku w Australii, Hongkongu, Chinach i Trójkącie Koralowym;

– Zapewnienie wsparcia wysiłków w zakresie ochrony i odbudowy rafy koralowej w krajach Trójkąta Koralowego – w Indonezji, w Papui-Nowej Gwinei i na Wyspach Salomona – w ramach działań i inicjatyw wywierających pozytywny wpływ na cały region;

– Wsparcie kobiet-liderek ochrony środowiska w regionie Pacyfiku w Papui-Nowej Gwinei i na Wyspach Salomona;

– Ochrona i odbudowa wybrzeży Zatoki oraz ocena wykonalności niebieskich rynków emisji w celu wsparcia długoterminowego gospodarowania terenami podmokłymi; oraz

– Poprawa stanu rybołówstwa w Meksyku w celu wsparcia społeczności i kobiet w sektorze połowowym.

„Oparte na zasobach przyrody projekty prowadzone przez kobiety rewolucjonizują sposób, w jaki chronimy nasze oceany dla przyszłych pokoleń – wskazuje Deborah Gibbins, dyrektor operacyjna Mary Kay. – Dołączając do Koalicji na Rzecz Zarządzania Oceanami, Mary Kay pragnie wspierać te projekty i inspirować kobiety do podejmowania działań w swoich lokalnych społecznościach”.

W ramach nieustających wysiłków Mary Kay na rzecz szerzenia wiedzy na temat oceanów na całym świecie firma bierze również udział w kluczowych forach poświęconych kwestii oceanów, takich jak Światowy Szczyt Technologii i Innowacji w zakresie Oceanów pod auspicjami wydawnictwa Economist Impact, organizowany przez Ocean Supercluster w Kanadzie we współpracy z prowincją Nowa Szkocja i organizacją Halifax Partnership, podczas którego innowatorzy, liderzy biznesu, liderzy opinii i inwestorzy zebrali się w celu zgłębienia idei „niebieskiej gospodarki” oraz poznania najnowszych innowacji i technologii w tej dziedzinie, a także znalezienia rozwiązań torujących drogę w kierunku zrównoważonej, prosperującej gospodarki morskiej.

Więcej informacji na temat zaangażowania Mary Kay w zrównoważony rozwój można znaleźć na stronie marykayglobal.com/sustainability oraz w strategii zrównoważonego rozwoju: „Wzbogacanie życia dziś dla zrównoważonego rozwoju w przyszłości”, która jest dostępna do pobrania.

Informacje o Mary Kay Inc.

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, w 1963 r. założyła firmę kosmetyczną, aby zrealizować jeden cel: wzbogacić życie kobiet. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Jako firma ukierunkowana na rozwój przedsiębiorczości, Mary Kay jest zaangażowana we wspieranie kobiet w ich drodze poprzez edukację, mentoring, rzecznictwo, tworzenie sieci i innowacje. Firma Mary Kay prowadzi badania naukowe, które pozwalają na tworzenie nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, zapachów i suplementów diety. Firma wierzy w to, że wzbogacanie życia dziś przyczyni się do zrównoważonego rozwoju w przyszłości, nawiązując współpracę z organizacjami z całego świata i skupiając się na promowaniu doskonałości w biznesie, wspieraniu badań nad nowotworami, działaniach na rzecz równości płci, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Więcej informacji znajduje się na stronie: marykayglobal.com oraz na profilach firmy w mediach społecznościowych Facebook, Instagram, LinkedIn i Twitter.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20221018005135/pl/.

Źródło: Mary Kay Inc.

KONTAKT:

Mary Kay Inc.

Corporate Communications

marykay.com/newsroom

tel. 972.687.5332

e-mail: media@mkcorp.com

Źródło informacji: Business Wire

 


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ