Home Biznes i finanse książek „Czy wypożyczanie książek jest tu na stałe? Odpowiedź w naszym raporcie!

książek „Czy wypożyczanie książek jest tu na stałe? Odpowiedź w naszym raporcie!

OLX przeprowadził niedawno badanie wśród Polaków na temat wypożyczania, aby zrozumieć, dlaczego jest ono tak popularne. Wyniki raportu wykazały, że wypożyczanie może mieć wiele zalet, zarówno ekonomicznych, jak i społecznych. Polacy traktują wypożyczanie jako sposób na zoptymalizowanie swojego budżetu, a jednocześnie pozostawienie sobie możliwości spełniania marzeń i jakości życia.

Wypożyczanie jest starym zwyczajem, który wciąż odgrywa istotną rolę w naszym życiu. Mimo że wciąż pragniemy posiadać rzeczy na własność, coraz więcej biznesów opiera się na modelu subskrypcji, a młodsze pokolenia przyjmują inny stosunek do pojęcia własności. W dzisiejszych czasach wybieramy korzystać, a nie posiadać. Jednocześnie, sytuacja gospodarcza w naszym kraju skłania nas do zmiany stylu życia.

Dla wielu osób wypożyczanie to przede wszystkim oszczędność. Badanie Danae wykazało, że aż 70% osób chętnie skorzysta z tej możliwości. Jednak oszczędności to nie jedyna kwestia brana pod uwagę. 43% respondentów wskazało, że wypożyczenie sprzętu oznacza brak kosztów utrzymania i napraw. Dodatkowo, wygodna procedura rezerwacji online, jaką oferują wypożyczalnie, skłoniłaby do skorzystania z tej opcji aż 59% ankietowanych.

„Kalkulacja wydaje się obecna w każdej grupie dochodowej, bo niemal każdy człowiek zwraca uwagę na ceny, niezależnie od sytuacji na rynku. Moim zdaniem największe pole do oszczędności jest w kategorii pojazdów oraz sprzętu, którego chcemy użyć sporadycznie. Wynika to z relatywnie wysokich cen jednostkowych dóbr oraz z faktu, że ich użytkowanie może nie być na tyle częste, żeby uzasadniało ich nabycie na własność” – komentuje Wojciech Świder, doktor nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Jeśli marzysz o podróży, wypożyczanie sprzętu podróżniczego to doskonały sposób na realizację tego planu. Bez względu na to, czy wybierasz się do odległego miejsca, czy po prostu odpoczywasz w domu, możesz wypożyczyć sprzęt, który Ci w tym pomoże.

Organizacja imprez to wyjątkowy sposób na spędzanie wolnego czasu z bliskimi. Wypożyczanie sprzętu imprezowego sprawi, że przygotowania będą znacznie łatwiejsze, a same imprezy będą bardziej udane. Możesz wypożyczyć meble, namioty, oświetlenie i wiele innych przedmiotów, które uczynią Twoje wydarzenie wyjątkowym.

Wypożyczanie sprzętu to idealny sposób na realizację marzeń i planów. Bez względu na to, czy chcesz wybrać się w podróż, czy organizować imprezy dla Twoich gości, wypożyczenie sprzętu to doskonały sposób na zrealizowanie tego. Wypożyczenie może Ci pomóc spełnić marzenia i cieszyć się nimi bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu i pieniędzy na zakupy.

Podróżowanie samochodami kamperami stało się bardzo popularne, a dowodem na to jest wynik badania, które wykazało, że 70% ankietowanych kojarzy usługę wynajmu z kategorią transportu, a 59% ankietowanych byłoby skłonnych wypożyczyć sprzęt właśnie z tej kategorii. Przygoda, jaką można przeżyć podróżując kamperem, jest niezapomniana.

Udane przyjęcie nie musi odbywać się w domu – wypożyczenie przenośnej balii jacuzzi pod gołym niebem to doskonały pomysł, który z pewnością przyciągnie uwagę gości. Fotobudka to kolejna atrakcja, która pomoże w stworzeniu wyjątkowej atmosfery. Dla najmłodszych natomiast idealnym rozwiązaniem będą dmuchańce. Wypożyczalnia zapewni też wszystko, co potrzebne do zorganizowania imprezy tematycznej, na przykład bemary, stoły oraz namioty. Aby zaś stworzyć intymną atmosferę, na przykład podczas wieczoru filmowego, warto wypożyczyć projektor i maszynę do popcornu.

Agata Romaniuk, doktorka nauk społecznych Polskiej Akademii Nauk podkreśla, że: „w ulotnym i niepewnym świecie chętniej gromadzimy doświadczenia niż przedmioty, a w przypadku tych ostatnich szczególnie niechętnie inwestujemy w rzeczy drogie, duże albo specjalistyczne, których będziemy używać rzadko. I to je najchętniej wypożyczamy. Stąd wzrost zainteresowania wypożyczaniem”.

Polacy są coraz bardziej skorzy do wypożyczania. Wynika to z raportu opracowanego przez Danae na zlecenie OLX „Outlety i Wypożyczalnie”. Raport ten można znaleźć pod adresem LINK.

Polacy zaczynają widzieć wypożyczanie jako korzystne rozwiązanie. Potwierdzają to wyniki badania opracowanego przez Danae na zlecenie OLX „Outlety i Wypożyczalnie”. Pełną treść raportu można znaleźć pod adresem LINK.

Polacy coraz częściej sięgają po wypożyczanie. Wynika to z raportu opracowanego przez Danae na zlecenie OLX „Outlety i Wypożyczalnie”. Pełną treść raportu można znaleźć pod adresem LINK.

Wypożyczanie staje się coraz popularniejsze w Polsce. Wynika to z raportu opracowanego przez Danae na zlecenie OLX „Outlety i Wypożyczalnie”. Pełną treść raportu można znaleźć pod adresem LINK.

Pierwszym krokiem do dokonywania dobrych wyborów jest zarejestrowanie się w serwisie OLX. Pozwoli to na skorzystanie z licznych funkcjonalności, takich jak tworzenie powiadomień o najciekawszych ofertach, oglądanie ostatnio oglądanych przedmiotów, a także wiele więcej.

OLX

Na OLX codziennie miliony Polaków dokonują trafnych wyborów. W lipcu 2022 roku korzystało z niego 13 milionów użytkowników (Gemius), co stanowi ok. 30% wszystkich Polaków.

Chcąc skorzystać z maksimum korzyści serwisu, warto zarejestrować się i cieszyć się z jego funkcjonalności. Możesz tworzyć powiadomienia, przeglądać ostatnio oglądane przedmioty, a także wiele więcej.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ