Home Artykuły Partnerów Kredyt hipoteczny – jak to ogarnąć?

Kredyt hipoteczny – jak to ogarnąć?

Zdecydowałeś się na kredyt hipoteczny by zdobyć wybraną nieruchomość, ale ogrom treści z wielu różnych źródeł i nie mniejsza ilość ofert, możliwości, dokumentów sprawia, że ciężko ci przejść do działania? W poniższym artykule ekspert kredytowy krok po kroku tłumaczy, w jaki sposób ułatwić sobie uzyskanie kredytu na nieruchomość.

Kredyt hipoteczny – samemu czy z pomocą eksperta?

Zacznijmy od kwestii podstawowej – czyli decyzji co do tego, jak chcemy przejść przez cały proces. Czy wolimy zrobić wszystko samemu czy jednak zdać się na pomoc eksperta?

Jako osoba świadcząca usługi pośrednictwa przy kredytach hipotecznych mogę oczywiście wymienić nieskończoną ilość powodów, dla których warto skorzystać z naszej pomocy 🙂
Przede wszystkim zyskają Państwo sporą ilość czasu i pewne źródło informacji dotyczących zdolności kredytowej (nasza zdolność może różnić się zależnie od banku jak i konkretnej oferty), warunków ofert, wysokości raty i oprocentowania. Do tego dochodzi m.in. pomoc w kwestiach formalnych (np. wniosek, dokumentacja) czy oczywiście kontakt i możliwość uzyskania odpowiedzi na każde pytanie. Profesjonalny pośrednik kredytowy zadba o swoich klientów również po uzyskaniu kredytu, np. kiedy pojawi się możliwość skorzystania z ulg przy spłacaniu rat jak przy wakacjach kredytowych. Można liczyć też na pomoc przy cross-sellingu (np. w sprawie ubezpieczenia niezbędnego do kredytu) czy innych około kredytowych kwestiach.

Na kolejne zalety skorzystania z moich usług mógłbym poświęcić cały artykuł, jednak chciałbym spojrzeć na to od innej strony. Co możemy zyskać nie decydując się na usługi pośrednika?

Na pewno wiedzę. Żeby wybrać najlepszą ofertę kredytową, wziąć pod uwagę dostępne na rynku opcje, programy, zdecydować się na konkretny sposób spłaty (raty zmienne czy stałe?) niezbędna będzie duża ilość wiedzy z co najmniej kilku solidnych źródeł. Blogi kredytowe, rankingi ofert, kalkulatory kredytowe. Do tego eksperci codziennie aktualizują swoją wiedzę, dochodzą nowe wskaźniki, zmiany oprocentowań itd. Jeśli ktoś z czytelników postanowi przejść całą drogę związaną z kredytem hipotecznym zupełnie samodzielnie to, kto wie, może w przyszłości sam zostanie profesjonalistą w tym zakresie.

Może to być dla niektórych z czytelników miłą niespodzianką – usługi eksperta/pośrednika kredytowego są bezpłatne. Oferujemy (pośrednicy) takie same jak w bankach oferty i warunki cenowe kredytów. Pośrednik jest wynagradzany przez banki, po podpisaniu umowy kredytowej i wypłacie kredytu. Nieco inaczej wygląda to w przypadku doradców kredytowych/finansowych, którzy ustawowo są zobowiązani pobierać zapłatę od klientów. Przed zmianą prawną, czyli przed 2017 rokiem, przez 11 lat pracowałem jako doradca kredytowy i doradca finansowy a po tym czasie jako pośrednik. Po zmianie kwestii zakresu mojego działania nie zmieniło się praktycznie nic. Ten sam zakres usług, zmieniła się jedynie nazwa.

A co z czasem potrzebnym na dotarcie na spotkanie? Możliwy jest również kredyt hipoteczny bez wychodzenia z domu. Konieczne jest jedynie pojawienie się w banku w dniu podpisania umowy, natomiast spotkania z pośrednikiem mogą odbywać się online. Z parkowaniem w okolicy mojego biura w Poznaniu też raczej nie ma kłopotów 🙂

Tak więc jedynym dostrzegalnym dla mnie czynnikiem jest wspomniana już wiedza. Możemy oczywiście samodzielnie szkolić się z zakresu kredytów, jednocześnie korzystać z usług pośrednictwa. Bardzo ważna jest kwestia zaufania. Warto być tutaj ostrożnym, ponieważ źle wybrany pośrednik, jak przy każdej innej usłudze, może nie tylko stracić nasz czas a nawet zaszkodzić. Wybierając pośrednika warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie i opinie. Bez fałszywej skromności – polecam samego siebie.

Proces kredytowy z pośrednikiem – krok po kroku

0. Przygotowania. Dobre przygotowanie do spotkania z pośrednikiem pozwoli wszystkim stronom procesu zaoszczędzić na czasie. Warto więc poczytać jak przygotować się do pierwszego spotkania z ekspertem kredytowym?

1. Spotkanie wprowadzające. W kwestii konkretów – zbadamy zdolność kredytową, zaznajomimy się z bankowymi ofertami, oczywiście po wcześniejszej analizie Państwa potrzeb i oczekiwań.

2. Lista dokumentów i druki bankowe – otrzymacie ode mnie kompletną informację o wymaganych papierach.

3. Po spotkaniu pozostajemy w kontakcie – to zazwyczaj w tym czasie klienci podejmują ostateczną decyzję dotyczącą konkretnej oferty.

4. Składamy wniosek w banku. Jeśli mamy dostęp do wszystkich druków i dokumentów, mamy wybraną ofertę to nie pozostaje nam nic innego jak złożyć wniosek.

5. Umowa. Gdy bank pozytywnie rozpatrzy wniosek kredytobiorcy muszą osobiście stawić się na podpisaniu umowy kredytowej. Oczywiście w tym punkcie również można liczyć na moje wsparcie.

I… to wszystko. Pozostaje „jedynie” sumiennie spłacać comiesięczną ratę przez wskazany w umowie okres i cieszyć się zakupioną nieruchomością.

Łukasz Sroczyński – pośrednik kredytowy

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ