Home Polityka i społeczeństwo Konin: Pierwsza Wyprawka dla Konińskiego Malucha powędrowała do Helenki

Konin: Pierwsza Wyprawka dla Konińskiego Malucha powędrowała do Helenki

– To dla mnie niesamowity zaszczyt, że mogę nowej obywatelce Konina przekazać pierwszą wyprawkę. To pakiet, który mogą otrzymać wszyscy urodzeni po 1 stycznia 2023 roku mieszkańcy naszego miasta – mówił prezydent.

Rodzice – pani Agnieszka i pan Dariusz zdradzili, że mała Helenka wcale nie spieszyła się na świat. Urodziła się 3 stycznia 2023 roku, jakiś czas po wyznaczonym terminie. Dziewczynka ważyła 3.300 gramów, mierzyła 57 cm. Jest radością i oczkiem w głowie młodych rodziców.

„Wyprawka dla Konińskiego Malucha” to pakiet składający się z kocyka, body, spodni, skarpetek, czapeczki z logo miasta. Do tego dołączony jest list gratulacyjny od prezydenta Konina. Ubrania mają stonowany kolor, pasują do dziewczynki i do chłopca. Mają rozmiar 68.  

Na nowo narodzonych koninian czeka na razie 300 wyprawek. Jeśli zapas się wyczerpie, dokupione zostaną kolejne pakiety.

„Wyprawka dla Konińskiego Malucha” to jednorazowe wsparcie rzeczowe dla rodzin z Konina w pierwszym etapie życia dziecka, niezależne od dochodu rodziny. Warunkiem otrzymania wyprawki jest zamieszkiwanie obojga rodziców dziecka lub opiekuna faktycznego na terenie Konina oraz rozliczanie na rzecz miasta Konina podatków. Wyprawka jest przyznawana na wniosek osób uprawnionych, składany w terminie do dwóch miesięcy od narodzin dziecka lub objęcia go opieką, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko trzeciego miesiąca życia. Wnioski przyjmuje koniński MOPR.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ