Home Polityka i społeczeństwo Konin: Młodzieżowa Orkiestra Dęta gra już od ponad 60. lat!

Konin: Młodzieżowa Orkiestra Dęta gra już od ponad 60. lat!

Kilkanaście pokoleń młodych muzyków „przewinęło się” przez szeregi orkiestry „Górniczej”. W czwartek, wraz z obecnym dyrygentem – Robertem Żurańskim, ale przede wszystkim z niezawodną publicznością wypełniającą szczelnie Oskard, świętowała okrągłe urodziny. Wśród gości obecny był prezydent Konina Piotr Korytkowski. Na początek był marsz, a w finale rewelacyjny Krzysztof Respondek, który po prostu już pierwszym słowem „kupił” publiczność i jej nie odpuścił.

Na widowni widać było uradowane, zadowolone twarze ludzi śpiewających razem z artystą i orkiestrą. To były prawdziwe i „Karczma”, i „Comber Babski”, znakomicie wpisujące się w klimat tegorocznych obchodów górniczego święta – św. Barbary. Tego samego wieczoru orkiestra „Górniczej” wzbogaciła się o dwóch kapelmistrzów, honorowych kapelmistrzów. Zostali nimi prezydent Konina Piotr Korytkowski i dyrektor szkoły Karol Niemczynowicz. Obaj znakomicie poprowadzili jeden z największych zespołów muzycznych naszego regionu, udowadniając, że potrafią dyrygować także zza muzycznego pulpitu. A ich „Sto lat!” zaśpiewała cała sala.

Oczywiście nie zabrakło przesympatycznych podziękowań tym, którzy wspierają orkiestrę w jej działaniach. Były więc dyplomy i piękne medale okolicznościowe. Ale najważniejsza była znakomita zabawa, którą zakończył obowiązkowy tort dla wszystkich. „100 lat!” młodym muzykom, „100 lat!” jej znakomitemu kapelmistrzowi Robertowi Żurańskiemu.

 


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ