„Archiwum Fotograficzne PAP to ponad 18 milionów wyjątkowych i często bezcennych zdjęć dokumentujących życie społeczne, gospodarcze, kulturalne na przestrzeni ostatnich ponad 100 lat. Siłą projektu będą fotografie polskich marek, przedsiębiorstw, których działalność sięga jeszcze czasów wojennych” – powiedziała Katarzyna Liebrecht, kierownik zespołu Archiwum Foto PAP.
Na stronie https://historiapolskichmarek.pap.pl będą publikowane fotografie pokazujące architekturę fabryk, procesy powstawania produktów, sylwetki pracowników, klimat pracy sprzed dziesiątków lat.
„Wiele zdjęć pojawi się po raz pierwszy” – zapowiedziała Katarzyna Liebrecht.
Galerie fotografii będą uzupełniane tekstami i filmami.
Historia Polskich Marek to także wystawy organizowane przez PAP, pozwalające na podróż w czasie – do życia sprzed wielu lat. Pozwolą one też na poznanie kultury i tradycji Polaków w czasach przedwojennych i powojennych.
Na stronie można obejrzeć m.in. relację z wystawy obejmującą unikatowe i niepublikowane wcześniej przedwojenne zdjęcia Pałacu Saskiego. Na czarno-białych fotografiach pięknie prezentuje się architektura Pałacu i sąsiednich budynków, styl ubiorów noszonych przez spacerujących po Ogrodzie Saskim warszawiaków.
Jeden z elementów projektu, Historia w Kadrze, to propozycja dla miłośników patrzenia na tematy społeczne, polityczne czy sportowe przez pryzmat emocji, dźwięków, kolorów, zamkniętych w starych fotografiach. Tematyczne galerie zdjęć są precyzyjnie przygotowywane przez zespół Archiwum PAP Foto, w taki sposób, by najpełniej zaprezentować wybrane zagadnienia, dotyczące m.in. historycznych rocznic, akcji społecznych, celebrowanych świąt, mody, sportu i ciekawostek.
Źródło informacji: PAP MediaRoom