Home Biznes i finanse E-PIT: 5 milionów deklaracji złożonych przez podatników i 10 miliardów zł na kontach

E-PIT: 5 milionów deklaracji złożonych przez podatników i 10 miliardów zł na kontach

Krakowskie Forum Dialogu, w którym wziąć udział będą przedstawiciele różnych środowisk, będzie miało swoją trzecią edycję. Dyskusja będzie dotyczyć rozwoju branży w czasach kryzysu. Eksperci, urzędnicy i aktywiści porozmawiają o zagrożeniach związanych z kryzysem gospodarczym oraz o tym, jak można wykorzystać potencjał rynku mieszkaniowego dla dobra mieszkańców. Jest to doskonała okazja do poznania różnych punktów widzenia oraz wymiany doświadczeń, a także wypracowania wspólnych rozwiązań dla lepszego jutra.

KAS odzyskała już 10 mld zł z podatku. W związku z tym wszyscy podatnicy, którzy złożyli deklaracje za pośrednictwem Twój e-PIT, mogą cieszyć się znaczącymi zwrotami z podatku. Najlepiej wykonywana usługa nakłada się na proces skutecznego zarządzania podatkami. Przywrócenie środków finansowych do budżetu państwa wpływa na wzrost powszechnego dobrobytu.

KAS wykorzystuje wszelkie dostępne technologie, aby jak najskuteczniej egzekwować podatki. W tym roku Krajowa Administracja Skarbowa otrzymała już ponad 5 milionów deklaracji podatkowych złożonych przez podatników za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. W związku z tym KAS może odzyskać do budżetu państwa ponad 10 miliardów złotych. To rekordowy wynik i potwierdza, że podatnicy coraz chętniej korzystają z e-usług i nowoczesnych rozwiązań dostarczanych przez KAS.

KAS wspiera również podatników w zakresie składania ich zeznań podatkowych. Przy wykorzystaniu Twój e-PIT, podatnicy mogą składać deklaracje szybko, łatwo i bezpiecznie. Użytkownicy mogą od razu otrzymać zwrot podatku, co w dużej mierze wpływa na wzrost powszechnego dobrobytu. KAS bardzo dba o to, aby tworzyć jak najlepsze możliwości dla podatników.

KAS dostarcza podatnikom nowoczesne i skuteczne rozwiązania w zakresie zarządzania podatkami. Poprzez naszą usługę Twój e-PIT, podatnicy mogą składać deklaracje szybko, łatwo i bezpiecznie. Ponadto, KAS zwróciła już podatnikom ponad 10 miliardów złotych, co potwierdza, że nasze rozwiązania pozwalają wyegzekwować podatki skutecznie i przyczyniają się do wzrostu powszechnego dobrobytu.

KAS stale się rozwija i doskonali, aby jak najlepiej służyć podatnikom i wspierać ich w zakresie składania zeznań podatkowych. W tym roku liczba zeznań złożonych za pośrednictwem Twój e-PIT przekroczyła 5 milionów. To rekordowa liczba i potwierdza, że podatnicy coraz chętniej korzystają z e-usług i nowoczesnych rozwiązań udostępnianych przez Krajową Administrację Skarbową.

Jesteśmy dumni, że nasza usługa Twój e-PIT pozwala podatnikom w tak szybki sposób uzyskać zwrot podatku. Automatyzacja przepływu informacji pozwala zwrócić podatnikom ponad 10 mld zł z 5,5 mln składanych deklaracji PIT-37 w ciągu zaledwie 10 dni! Chcemy jeszcze bardziej zoptymalizować proces zwrotu podatku, aby jak najbardziej spełnić oczekiwania podatników – mówi Anna Chałupa, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Twój e-PIT – liczba osób korzystających z usługi

Usługa e-PIT cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do tej pory złożono ponad 5 mln formularzy PIT za 2022 rok, w tym:

• 4 mln 603 tys. deklaracji PIT-37,

• 192 tys. deklaracji PIT-28,

• 92 tys. deklaracji PIT-38,

• 103 tys. deklaracji PIT-36,

• 6 tys. oświadczeń PIT-OP,

• 5 tys. deklaracji PIT-DZ.

Korzystanie z e-PIT jest bardzo proste

e-PIT zapewnia wygodny i szybki dostęp do usług podatkowych przez całą dobę, na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Aby skorzystać z e-PIT, wystarczy wejść na stronę podatki.gov.pl i zalogować się do e-Urzędu Skarbowego (e-US).

Skorzystaj z e-PIT – oszczędzaj czas i pieniądze

Korzystanie z e-PIT to nie tylko oszczędność czasu i wygoda, ale także oszczędność pieniędzy. Za złożenie deklaracji można otrzymać zwrot nawet do 200 zł. Sprawdź, jak szybko i łatwo skorzystać z e-PIT i uzyskać zwrot podatku!

Logowanie do e-Urzędu Skarbowego jest proste i bezpieczne. Możesz wybrać spośród wielu opcji, w tym Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, bankowością elektroniczną lub aplikacją mObywatel. Jeśli wolisz, możesz również zalogować się przy użyciu swoich danych podatkowych.

PAP SA nie dokonuje żadnych zmian w treści komunikatów publikowanych zgodnie z wolą nadawcy. Wszelka odpowiedzialność za treść tych komunikatów spoczywa na nadawcy, zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ