Home Biznes i finanse Bezpłatny dostęp do państwowych autostrad – nowe przepisy od jutra wchodzą w życie!

Bezpłatny dostęp do państwowych autostrad – nowe przepisy od jutra wchodzą w życie!

Inwestowanie w rozwój pracowników jest kluczowe dla firm, które chcą osiągnąć sukces. Szkolenia i kursy, takie jak te dotyczące Facebooka, to doskonały sposób na to, aby przedsiębiorcy i właściciele firm lepiej zrozumieli branżę, a także mogli samodzielnie prowadzić działania marketingowe lub wyznaczyć obowiązki pracownikom.

Ministerstwo Finansów poinformowało, że od 1 lipca 2023 roku pojazdy lekkie, które poruszają się po autostradach kontrolowanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, takich jak A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica, będą zwolnione z opłat.

Ministerstwo Finansów zapewnia szczególne ulgi dla wszystkich użytkowników A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica, którzy od 1 lipca 2023 roku będą mogli jeździć bezpłatnie pojazdami lekkimi.

Kierowcy pojazdów osobowych, motocykli oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony mogą skorzystać ze zwolnienia z opłat autostradowych.

Kupno brakującego e-biletu autostradowego możliwe jest w ciągu 3 dni od daty zakończenia przejazdu, poprzez aplikację e-TOLL PL BILET oraz sklep internetowy etoll.gov.pl, dla przejazdów zakończonych w dniach 28-30 czerwca 2023 r.

Zapoznaj się z bezpłatnymi przejazdami autostradami na stronie internetowej etoll.gov.pl.

Kierowcy mogą skontaktować się z infolinią e-TOLL pod numerem telefonu +48 22 24 337 77, która jest dostępna całą dobę.

Ustawa z dnia 26 maja 2023 r. o zmianie ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2023 poz. 1193) stanowi podstawę prawną dla niniejszej usługi.

Zwracamy uwagę, że wszystkie komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez jakichkolwiek zmian w ich treści, jak również odpowiedzialność za ich treść spoczywa na nadawcy.

W celu uzyskania dalszych informacji zapraszamy do zapoznania się z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ