Home Zdrowie i styl życia Arabia Saudyjska podkreśla inicjatywy inwestycyjne w sektorze turystyki podczas Międzynarodowego Forum Inwestycji Hotelarskich

Arabia Saudyjska podkreśla inicjatywy inwestycyjne w sektorze turystyki podczas Międzynarodowego Forum Inwestycji Hotelarskich

Hotel Mercure Poznań Centrum obchodzi w tym roku swoje 60-lecie istnienia, kontynuując dziedzictwo pierwszego luksusowego hotelu Merkury, który powstał w Polsce po II wojnie światowej. Z tej okazji szef kuchni restauracji, Mikołaj Adamczyk, serwuje wyjątkową podróż kulinarą w przeszłość, inspirowaną historycznymi menu i we współpracy z ówczesnym szefem kuchni, Wojciechem Wiciakiem, przygotowuje kartę dań retro, przenosząc nas w lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte.

Ministerstwo Turystyki Arabii Saudyjskiej aktywnie uczestniczy w Międzynarodowym Forum Inwestycji Hotelarskich (IHIF), oferując inwestorom z całego świata możliwość zaangażowania się w rozwijający się sektor turystyki Królestwa. Skupiając się na nowym Programie na rzecz Wspierania Inwestycji w Turystykę (TIEP), Arabia Saudyjska konsekwentnie realizuje swoją wizję na 2030 r., dążąc do pozycji lidera w podróżach zarówno dla inwestorów, jak i turystów z całego świata.

Pełna treść informacji prasowej zawierająca multimedia jest dostępna pod tym adresem: https://www.businesswire.com/news/home/20240417741368/pl/

Prezentacja strategicznych inicjatyw zbiegła się z imponującym osiągnięciem saudyjskiego sektora turystyki, który w 2023 r. odnotował 100 mln odwiedzających, siedem lat przed prognozowanym terminem. To wynik istotnych wysiłków w kierunku dywersyfikacji gospodarki i podkreśla rosnący wkład sektora w PKB kraju. Inicjatywa HIE, realizowana w ramach TIEP, ma na celu wspieranie inwestycji w hotelarstwo i gastronomię, wykorzystując tę dynamikę. Przewiduje się, że do 2030 r. sektor hotelarstwa otrzyma nawet 42 mld SAR inwestycji w najważniejszych miejscach docelowych, tworząc jednocześnie 120 tys. nowych miejsc pracy.

Uczestnicy IHIF będą mieli okazję poznać plany Arabii Saudyjskiej dotyczące znacznego zwiększenia potencjału w zakresie zakwaterowania. Królestwo zamierza zwiększyć liczbę pokoi hotelowych do ponad 500 000 i do 2030 r. pragnie przyjmować co roku 150 mln odwiedzających. Inwestycje hotelowe będą kluczowym elementem tych ambicji, mając za zadanie ożywić branżę hotelarską poprzez wprowadzenie nowych wyspecjalizowanych ośrodków turystycznych, co przyczyni się do znacznego wzbogacenia zróżnicowanej oferty turystycznej Królestwa.

Realizacja inicjatywy będzie wsparta szeregiem udogodnień strategicznych, takich jak dostęp do państwowych terenów na korzystnych warunkach, uproszczenie procesów realizacji projektów oraz dostosowanie przepisów w celu ograniczenia barier utrudniających wejście na rynek i zmniejszenia kosztów operacyjnych. Całe podejście ma przyczynić się do szeroko zakrojonej transformacji społeczno-gospodarczej Królestwa, a inwestycje sektora prywatnego mają wynieść nawet 42,3 mld SAR, co przełoży się na prognozowany wzrost rocznego PKB rzędu 16,4 mld SAR do 2030 r.

Arabia Saudyjska aktywnie uczestniczy w IHIF, aby promować Królestwo jako atrakcyjne miejsce inwestycji dla inwestorów z całego świata, szczególnie w sektorze turystyki i hotelarstwa. Forum IHIF daje Ministerstwu Turystyki możliwość nawiązania długoterminowych partnerstw i podkreślenia zaangażowania Królestwa w poprawę standardów w krajowej branży turystycznej, promowanie zrównoważonego wzrostu i oferowanie wsparcia inwestorom.

Ministerstwo Turystyki Arabii Saudyjskiej zachęca inwestorów z całego świata do zaangażowania się w ambitne cele kraju w dziedzinie turystyki. Królestwo stawia sobie za cel przeformułowanie światowych standardów w tej dziedzinie i nieustannie dąży do doskonałości zgodnie z wizją na 2030 r.

Źródło: AETOSWire

Niniejsze zawiadomienie jest obowiązujące w oryginalnej wersji językowej. Tłumaczenie ma charakter informacyjny i należy interpretować je w kontekście tekstu źródłowego, który ma pierwszeństwo prawną.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Lokalny serwis informacyjny z Poznania i okolic. Wydarzenia, aktualności i newsy.

 

 

Wydawca:
ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Partnerskie

Najnowsze

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ