W 2022 roku SOFTSWISS, międzynarodowa firma produktowo-technologiczna, otworzyła swoje centrum programistyczne w Poznaniu, pierwszym mieście w Polsce, w którym to się stało. Pracownicy w oddziale w Polsce wzrosli ponad 75% i obecnie zatrudniają ponad 300 osób. W tym roku SOFTSWISS planuje skupić się na projektach społecznych, budowaniu przyjaznych relacji z uniwersytetami, lokalnymi wspólnotami zawodowymi oraz władzami miast. W tym kierunku firma otrzymała już wsparcie od Biura Obsługi Inwestorów „Invest in Poznan”.
„Przeprowadziliśmy wspólne spotkanie, omówiliśmy nasze możliwości i otrzymaliśmy od kolegów zapewnienie o tym, że branża IT jest obecnie jedną z najbardziej priorytetowych dla miasta. I nasze pragnienie, jako wiodącego światowego producenta oprogramowania, żeby współpracować z lokalnymi uczelniami wyższymi zostało usłyszane i podtrzymane – opowiada Natalia Perkowska, Head of Talent Acquisition firmy SOFTSWISS. – Wielką radość przyniesie nam bycie pożytecznymi dla miasta, które stało się dla naszych pracowników prawdziwym domem. W Poznaniu uczą się aktywni studenci, których potencjał możemy pomóc odkryć. W naszej firmie pracują wysoko wykwalifikowani pracownicy, którzy są gotowi, aby podzielić się doświadczeniem ze studentami, początkującymi specjalistami”.
Poza liczbą 105 000 studentów, Poznań posiada 7 uniwersytetów, z których każdy posiada wydziały związane z branżą IT. Dzięki licznym inicjatywom informatycznym, jak „Konkurs o tytuł najlepszego programisty miasta Poznania” czy „Kobiety w Poznańskim IT” miasto jest idealnym miejscem, by rozwijać swoje talenty informatyczne. Firma SOFTSWISS jest otwarta na współpracę w podobnych projektach, jak również na organizację wydarzeń edukacyjnych, zwłaszcza tych związanych z technologiami, programowaniem i wspieraniem młodych talentów.
Już w maju ma miejsce wyjątkowe wydarzenie, które będzie łączyło studentów uniwersytetów technicznych w jednym celu – burzy mózgów dla dobra miasta. Hackathon to konkurs grupowy, w którym studenci przyszli specjaliści z branży IT będą mieli 24 godziny na stworzenie i prezentację swoich projektów. Dodatkowo, SOFTSWISS będzie wspierać uczestników swoją wiedzą i wybierze najbardziej obiecujące projekty. Organizatorzy liczą, że ich pomysł spotka się ze zrozumieniem rektorów i władz miasta.
SOFTSWISS to jedna z najbardziej znanych na świecie firm produktowo-technologicznych z 10-letnim doświadczeniem w branży. Obecnie zatrudnia ponad 1400 pracowników i posiada oddziały w Polsce, Malcie, Gruzji i Białorusi. Firma jest uznawana za pioniera w dziedzinie kryptowalut i tworzenia rozwiązań do pracy z kryptowalutami w sferze rozrywki online.
Firma SOFTSWISS wyraźnie wyróżniła się wśród swojej konkurencji w ciągu ostatnich dwóch lat, otrzymując nagrody SIGMA Europe i SIGMA CIS za najlepszy system śledzenia partnerstwa oraz International Gaming Awards (IGA) i Starlet Awards za najlepszą obsługę klienta. Co więcej, pracownicy SOFTSWISS zostali uznani za liderów, produkty i innowacje oraz Pracownika Roku w konkursie.
Dystrybucja: pap-mediaroom.pl