Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus złożył swoje życzenia stadu Ogierów w Łącku, które obchodzi swoje 100-lecie istnienia. W minioną sobotę honorowy gość Rafał Romanowski uczestniczył w uroczystościach, które zostały przygotowane specjalnie dla tego wyjątkowego jubileuszu.
Minister Telus wyraził wdzięczność za wieloletnią działalność stadu Ogierów w Łącku, które jest jednym z najstarszych państwowych stad w Polsce.
Polska ma długą i bogatą tradycję hodowli koni. Przed 100 laty, w Łącku, powstało państwowe Stado Ogierów, które pozostaje do dziś symbolem szacunku do tych pięknych zwierząt. Choć zmieniła się rola koni w naszych czasach, to miłość polskiego społeczeństwa do nich pozostaje silna. Jako sekretarz stanu Rafał Romanowski, mam wielkie szacunek dla hodowców koni zimnokrwistych, których praca wymaga wielkiego zaangażowania i znajomości wielu aspektów.
Wiceminister Rafał Romanowski podkreślił, że polskie korzenie są silnie związane z miłością do koni, za którą stoją tradycje szlacheckie, szwoleżerów, husarii i ułańskie.
Mówiąc o dbaniu o ciągłość i rozwój hodowli koni, wiceminister powiedział: „Polacy nie mogą zapomnieć o swojej wyjątkowej przeszłości i muszą zrobić wszystko, co w ich mocy, by ją pielęgnować”.
Sekretarz stanu wyraził przekonanie, że Stadnina Ogierów w Łącku będzie dalej rozwijać swoją działalność, wnosić wkład w rozwój polskiej hodowli koni oraz promować jeździectwo na szerszą skalę, pozwalając tym samym na jeszcze większy rozwój w tej dziedzinie.
Szerokie możliwości rozwoju jeździectwa i hipoterapii są dostrzegane przez coraz większą liczbę Polaków – powiedział wiceminister.
Stadnina Koni w Łącku jest miejscem, w którym hodowane są szlachetne ogiery o wybitnych walorach hodowlanych. Pracownicy stadniny służą radą i pomocą wielu hodowcom w całej Polsce, a także przygotowują ogiery do zwycięstwa w wystawach i wyścigach.
Dzięki jeździectwu rekreacyjnemu i hipoterapii polskie rolnictwo cieszy się coraz większym uznaniem i rośnie w siłę. Stadnina Koni w Łącku wspiera to zjawisko, oferując swoje wyjątkowe ogiery i wiedzę doświadczonych pracowników.
Od momentu powstania Stada Ogierów w Łącku, sport jeździecki stał się integralną częścią tej społeczności. Przy Stadzie działa Ludowy Klub Jeździecki, w którego szeregach zawodnicy odnoszą sukcesy na hipodromach nie tylko w Polsce, ale i za granicą.
Stado Ogierów w Łącku jest jednym z sześciu ważnych oddziałów Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Ogiery są udostępniane hodowcom z całej Polski, aby wspierać rozwój rolnictwa.
Organizacja wydarzenia w formie pikniku rodzinnego dostarczyła mieszkańcom okazję do poznania historii tego miejsca, które stanowi wyjątkową część gminy Łąck i regionu płockiego. Goście mogli uczestniczyć w pokazach hodowlanych i husarzy, oglądać widowisko historyczno-edukacyjne, a także podziwiać występy Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”.
Wszystkie te atrakcje były okazją do zgłębienia wiedzy na temat tego pięknego miejsca oraz wspaniałej kultury regionu płockiego.
PAP SA stawia sobie za cel dostarczanie komunikatów bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez ich nadawcę. Nadawca komunikatu odpowiada za jego treść zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy o prawie prasowym. (PAP)
Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl